مزایای هایفوتراپی

ما در مقاله قصد داریم که به شما هرآنچه باید در مورد هایفوتراپی بدانید را بگوییم. همچنین در انتهای مقاله به شما توضیحاتی را درباره عوارض خطرناک این عمل زیبایی خواهیم داد. اما قبل از آن باید بدانید که هایفوگرافی چیست و برای چه کسانی مناسب است. این عمل به هایفو نیز معروف است. در واقع هایفو کوتاه شده High Intensity Focused Ultrasound می باشد.

این عبارت نبستا طولانی به معنی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است. اگر به بخواهیم که هایفو را به زبان ساده و قابل فهم توضیح دهیم باید بگوییم که در فرآیند با بهره گیری از امواج فراصوت یا ultrasound ، میزان تولید رشته های کلاژن تحریک می شود. در ادامه مقاله به شما توضیحات بیشتری را در این رابطه خواهیم داد. با کارت طلایی همراه باشید.

 

در هایفو دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که در بالا بیان کردیم، برای تحریک میزان رشد کلاژن از امواج فراصوت استفاده می شود. احتمالا تا بحال با این امواج سروکار داشته اید. چرا که از این امواج در دستگاه های سونوگرافی هم استفاده می شود. همچنین جالب است بدانید که از هایفو در برخی روش های درمانی بیماری سرطان هم استفاده می شود. به طوری که تا سال 2008 تنها کاربرد امواج فراصوت در موقعیت هایی بغیر از عمل های زیبایی بوده است.

به طور خلاصه در هایفوتراپی، کلاژن ها تحریک می شوند تا پوست شما را شاداب تر و بدون چین و چروک بکنند. علت تحریک کلاژن این است که، بافت کلاژن وظیفه استحمکام پوست و سایر بافت های بدن را بر عهده دارد. برای تحریک کلاژن، سلول های لایه هدف پوست را به دمای خاصی می رسانند تا سلول ها صدمه ببینند. و پروتئین بیشتری برای سفتی پوست تولید شود.

 

نظر FDA در مورد هایفو

سازمان غذا و داروی آمریکا یکی از معتبر ترین مراکز در تشخیص و تایید روش های درمانی در دنیا می باشد. همان طور که در بالا گفته شد از سال 2008 به بعد از امواج فراصوت برای عمل های زیبایی استفاده گردید. این مهم به آن دلیل بود که این سازمان استفاده از هایفوتراپی را بسیار کم خطر تر از جراحی های پلاستیک دانسته است. از آن جایی که در این روش از آسیب زدن به سلول ها استفاده می شود.

شاید گمان کنید که این روش باید خطرناک باشد. اما در جواب باید بگوییم که صدمه زدن به سلول ها با عث افزایش می تولید پروتئین ( کلاژن) می شود و بافت پوست را جذاب تر می کند. همچنین جالب است بدانید که این امواج قدرتمند تنها به لایه خاصی از پوست نفوذ می کنند و لایه های دیگر را دچار آسیب نمی کند.

 

چه افرادی می توانند از هایفو استفاده کنند؟

شاید برای شما عجیب باشد که حتی از هایفو می توانید برای پیشگیری از شل شدگی پوستتان استفاده کنید. اما معمولا افراد در بازه سنی 30 تا 75 سالگی برای این نوع از روش های زیبایی-درمانی اقدام می کنند. با این حال شما می توانید حتی در سنین پایین تر، مثلا 25 سالگی هم هایفوتراپی انجام دهید. باید توجه داشته باشید که هر چقدر میزان شل شدگی پوست شما بیشتر باشد، باید جلسات درمانی بیشتری را هم طی کنید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

قبل از هایفو، پزشک شما را وارسی می کند تا پوست شما فارق از هر گونه عفونت، زخم، آکنه های کیستی و … باشد. چرا که داشتن این مشکلات پوستی ایمنی انجام این عمل زیبایی را پایین می آورد و که چندان مطلوب نیست. در بند بعدی مقاله، کاربرد های هایفو را شرح می دهیم.

 

عوارض هایفوتراپی

 

کاربرد های هایفوتراپی

این امکان وجود دارد که بخواهید بجای هایفو از لیفت صورت استفاده کنید. اما باید بدانید که هایفو جایگزین بسیار مناسب و کم خطر تری برای لیفت صورت می باشد. حال قصد داریم که کاربرد های هایفوتراپی را برشمریم. این عمل زیبایی قابل اعمال برروی تمامی انواع پوست با هر رنگی می باشد و هیچ تفاوتی در نجوه اجرای آن وجود ندارد. تک به تک اجزای صورت با بهره گیری از هایفو قابل اصلاح هستند.

به عنوان مثال، کاهش و از بردن چین و چرونک های قسمت زیر گردن و غبغب. کاهش نمایان بودن خط چانه. کاهش چروک های ناحیه گونه ها، پلک ها و ابرو ها و یا حتی تغییر و بهبود طرح لبخند. همه این ها با استفاده از هایفو میسر می شوند. به طوری که فاصله پوست شما با زیبایی و جوانی مجدد، تنها چند جلسه هایفو است. در قسمت بعدی با عوارض هایفو آشنا خواهید شد.

 

خطرات هایفوتراپی

اگر هدفتان برای زیباسازی و جوان سازی پوست بلند مدت است. به شما لیفت با جراحی را پیشنهاد می کنیم. اما زمانی که عمل لیفت با جراحی ایجاد می شود ممکن است که عوارض زیر را در پی داشته باشد. خونریزی، عفونت کردن، بوجود آمدن لخته های خون، درد و آثار زخم و ریزش مو در محل لیفت.

در مقابل خطرات هایفو بسیار کم است. به طوری که تنها تا مدت کوتاهی پوست شما کمی قرمز و متورم می شود. و دیگر خبری از خونریزی، عفونت و … که در لیفت با جراحی وجود دارد، نیست. اما از طرفی اثر این عمل همانطور که احتمالا حدس زدید کوتاه تر است. در بخش سخن آخر به یک مقایسه بین لیفت و هایفوتراپی می پردازیم.

 

سخن آخر

اگر بخواهیم یک مقایسه درست از این دو روش یعنی هایفو و لیفت با جراحی داشته باشیم. باید بگوییم که پس از لیفت با جراحی پوست شما تا حدود 12 سال صاف باقی می ماند. اما پس هایفوتراپی، کلاژن های پوست پس از یک دوره یک ساله باز هم تحلیل می روند. و در نتیجه پوست شما به حالت اول باز می گردد.

در ضمن گفتنی است که حالت دلخواه پوست در هایفو، بعد از 3 ما و در لیفت با جراحی پس از یک سال حاصل می شود. ذکر نکته ای درباره هزینه های این دو عمل زیبایی هم خالی از لطف نیست. هایفو به مراتب نسبت به لیفت با جراحی هزینه کمتری دارد، اما از آن جایی که باید هر ساله انجام شود. می توان این گونه نتیجه گرفت که در بلند مدت هزینه این دو عمل برابر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *