هزینه ارتودنسی دندان هر دو فک

مقدمه: ارتودنسی یکی از پر طرفدارترین خدماتی است که امروزه افراد مختلف برای آن اقدام میکنند. اما خب منطقی است قبل از اقدام باید بدانیم هزینه ارتودنسی دندان هر دو فک چقدر است. در گذشته اگر دندان های افراد چه به صورت ارثی و چه به صورت تصادفی نامرتب بود و فک ها و لثه ها فرورفته یا برآمده بود هیچ راه حلی برای آن وجود نداشت و فرد باید تا پایان عمر بااین قضیه کنار می آمد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی اوضاع تغییر کرده است و افراد میتوانند حالت دندان های خود را تغییر دهند و به حالت استاندارد برسانند. ما در این مقاله قصد داریم فرآیند ارتودنسی را توضیح دهیم و در انتها هزینه ارتودنسی دندان هر دو فک را بررسی کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ارتودنسی دندان چیست؟

در شرایطی که دندان ها دچار کجی، فاصله و نامرتب بودن باشند از ارتودنسی استفاده میشود. ارتودنسی در چند روش مختلف صورت میگیرد: ارتودنسی متحرک، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی فانکشنال. حال بسته به شرایط دندان ها و میزان اصلاح مورد نیاز یک کدام از این روش ها برای درمان مورد استفاده قرار میگیرد. زمان درمان دندان ها هم بسته به شرایط دندان ها از ۶ماه تا چند سال متغیر است. بنابراین اگر احساس میکنید دندان هایتان ظاهری ناخوشایند دارد و در گاز زدن و غیره مشکل دارید میتوانید برای انجام ارتودنسی اقدام نمایید.

چه کسانی میتوانند ارتودنسی انجام دهند؟

در مرحله اول فرد باید هزینه ارتودنسی دندان هر دو فک را داشته باشد سپس برای مراجعه به متخصص اقدام نماید. در مرحله دوم دندان پزشک دندان های فرد را معاینه میکند سپس بر اساس شرایط دندان هایتان تشخیص میدهد که آیا نیاز به ارتودنسی هست یا خیر! اگر نیاز به ارتودنسی باشد شرایط و مراقبت ها و زمان لازم برای درمان را به صورت حدودی برای شما مشخص میکند. دندان پزشک از روی عکس های رادیوگرافی و قالب دندان ها میتواند این تشخیص را داشته باشد که شما کاندید ارتودنسی هستید یا خیر. پس حتما دقت کنید که به دندان پزشک ماهر و با تجربه ای مراجعه کنید تا تشخیص درستی در این زمینه داشته باشد.

بهترین سن برای ارتودنسی چه زمانی است؟

انجام ارتودنسی محدودیت سنی ندارد و میتوان در هر سنی آن را انجام داد. ولی میتوان گفت بهترین زمان برای ارتودنسی از سن ۳ سالگی به بعد است. گفتنی است که هیچ تفاوت خاصی بین ارتودنسی دندان های کودکان و بزرگسالان وجود ندارد. فقط باید به این نکته توجه کرد که در کودکان باید تعداد دندان های کافی رشد کرده باشد تا ارتودنسی صورت گیرد. اما لازم است قبل از اقدام هزینه ارتودنسی دندان هر دو فک را بررسی کنید چرا که ممکن است قادر به پرداخت هزینه های آن نباشید.

تخفیف لمینت دندان

بعد از ارتودنسی یکی از پرطرفدار ترین عمل های طرح لبخند مربوط به لمینت دندان است. لمینت دندان یک روش پر طرفدار برای زیبایی دندان ها و اصلاح طرح لبخند است که امروزه اکثر مردم برای انجام آن اقدام میکنند‌. ولی متاسفانه هزینه لمینت دندان هم بالا بوده و هر کسی توان پرداخت آن را ندارد. ولی ما اینجا هستیم تا علاوه بر آموزش دریافت تخفیف هزینه ارتودنسی هر دو فک، روش دریافت تخفیف لمینت دندان را نیز آموزش دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

تخفیف کامپوزیت

کامپوزیت روشی برای اصلاح طرح لبخند است که نسبت به لمینت دارای هزینه کمتری است و بیشتر برای دندانی جلو مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجایی که کامپوزیت نسبت به لمینت ارزان تر است اکثر افراد برای انجام کامپوزیت به جای لمینت اقدام میکنند‌. طی فرآیند کامپوزیت، دندان پزشک از ماده خمیری شکلی(همان ماده ای که برای ترمیم دندان های جلو استفاده میشود) استفاده کرده و فرم دندان ها را اصلاح میکند. این روش معمولا در یک جلسه انجام میشود و زیبایی منحصر به فردی به دندان ها میبخشد.

کارت تخفیف دندان پزشکی

تمامی خدمات معرفی شده در این مقاله از هزینه های بالایی برخوردار هستند و با توجه به اینکه خیلی پرطرفدار هستند ولی هر کسی توانایی انجام آن را ندارد. همچنین گفتنی است که هیچ بیمه دولتی این خدمات را تحت پوشش خود قرار نمیدهد. بدین منظور برخی شرکت های خصوصی دست به کار شدند و با ارائه کارتی با عنوان کارت تخفیف دندانپزشکی قدم بزرگی در جهت کاهش هزینه های دندان پزشکی برداشتند. پس اگر کسی در هنگام اقدام برای درمان این کارت را با خود به همراه داشته باشد از ۳۰ تا ۷۰ درصد تخفیف بهره مند میشود. حال اگر شما هم مایل به دریافت این کارت هستید میتوانید به سایت کارت طلایی مراجعه کنید تا بعد از ثبت نام تحت پوشش بیمه کارت طلایی قرار بگیرید.

هزینه ارتودنسی

اما اگر قصد انجام ارتودنسی داشته باشید باید در مرحله اول به پزشک متخصص مراجعه کنید‌. بسته به شرایط دندان ها، میزان کج بودن و فاصله داشتن دندان ها، جلو یا عقب بودن فک ها و غیره هزینه ارتودنسی هردو فک متغیر خواهد بود. همچنین بسته به تخصص دندان پزشک و میزان مهارت و دقت وی باز هم هزینه دندان پزشکی میتواند متفاوت باشد. پس در کل نمیتوان هزینه ثابتی را برای ارتودنسی در نظر گرفت به طوری که این هزینه برای هر کسی متفاوت خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *