هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟, هزینه بلیچینگ, هزینه بلیچینگ دندان, بیمه کارت طلایی

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟  همگی میدانیم که اهمیت دندان، موضوعی غیر قابل انکار است. درواقع شما نمیتوانید شخصی را بیابید که ادعا داشته باشد دندان عضوی بی اهمیت است.
درواقع دندان ها نه تنها عضو مهمی از جسم انسان هستند بلکه در زیبایی و ظاهر تاثیر بسزایی دارند. اما گفتنی است که همه ما تجربه این را داشته ایم که با وجود تمام مراقبت ها و مسواک زدن ها باز هم دندان هایمان زرد شده اند و با هیچ روشی نتوانسته ایم این زردی را از بین ببریم و این زردی دندان ها برای همه ما ناخوشایند است.

اما خداروشکر امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش هایی برای سفید کردن دندان وجود دارند که میتوانند دندان ها را تا چندین درجه روشن تر کنند. یکی ازاین روش ها بلیچینگ دندان است،
بلیچینگ دندان روشی بسیار کارآمد برای سفید کردن دندان است که طرافداران بسیار زیادی دارد. خوشبختانه بلیچینگ دندان از آن دسته از خدمات دندان پزشکی است که شامل بیمه کارت طلایی دندان پزشکی میشود و شامل تخفیفات ویژه این بیمه میشود. حال اگر میخواهید با بیشتر با روند بلیچینگ دندان آشنا شوید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بلبچینگ دندان چیست ؟

مینای دندان خیلی راحت تحت تاثیر مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی قرار میگیرد بنابراین بهتر است تا جایی که میتوانیم از آن پیشگیری کنیم ولی از آنجایی که سیستم زندگی انسان به گونه ایست که دائما درحال خوردن و آشامیدن است میتوان گفت تا حد زیادی نمیتوان از تغییر رنگ دندان ها جلوگیری کرد. اما خوشبختانه با روش های که اخیرا در علم دندان پزشکی وارد شده، میتوان این رنگ دندان ها را تاچند درجه روشن کرد.

روشن کردن رنگ دندان ها را به وسیله مواد شیمیایی را بلیچینگ میگویند.

عوامل تغییر رنگ دندان ها

  1. استعمال دخانیات
  2. رژیم غذایی ناسالم
  3. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  4. نوشیدنی هایی که حاوی رنگ مواد قندی هستند
  5. ضربه به دندان

میبینید که عوامل مختلف برای تغییر رنگ دندان ها آنقدر زیاد هستند که عملا جلوگیری ازاین اتفاق امکان پذیر نیست.
بنابراین اگر شماهم از آن دسته افرادی هستید که عوامل مختلف سبب شده است که رنگ دندان هایتان تغییر کند، به هیچ عنوان نگران نباشید، درواقع این اتفاق امری اجتناب ناپذیر است.

آیا تنها را سفید کردن دندان بلیچینگ است ؟

خب لازم به ذکر است که بلیچینگ تنها راه سفید کردن دندان ها نیست.

روش هایی چوون لمینت و کامپوزیت هم میتوانند همین کار را انجام دهند‌ اما معمولا هرکدام ازاین روش ها برای شرایط های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. مثلا در شرایطی که شخصی دندان هایی مرتب و زیبا دارد و تنها مشکل آنها تغییر رنگ است، بلیچینگ بهترین و کم هزینه ترین روش است.

ولی اگر شخصی دندان هایی نامرتب دارد و یا تغییر رنگ دندان ها ارثی و یا براثر ضربه است، با بلیچینگ نمیتوان تغییری درآن ها ایجاد کرد. پس در چنین شرایطی بهترین روش لمینت یا کامپوزیت است.

اما گفتنی است که انتخاب هرکدام ازاین روش ها بر عهده شخص است ولی بهتر است در چنین مسائلی نظر پزشک متخصص خود را در اولویت قرار دهید و فقط با نظر شخصی اقدام نکنید.

روش های بلیچینگ دندان

۱_ بلیچینگ در مطب

در این روش دندان پزشک از مواد شیمایی مخصوصی استفاده میکند که غلظت بسیار بالایی دارد. سپس مواد اسیدی مخصوصی را به دندان ها میزند و از لیزر استفاده میکند تا مواد شیمیاییی موجود در اسید را فعال کند. این مواد پس از فعال شدن قادر هستند دندان ها را تا چند درجه روشن تر کنند.

۲_ بلیچینگ در منزل

در این روش دندان پزشک از دندان های شما قالب گیری میکند، سپس مواد مخصوص بلیچینگ را در اختیارتان قرار میدهد و تعداد و زمان استفاده از آن را برایتان توضیح میدهد. در این روش ممکن است دوره درمان شما چندروز طول بکشد یعنی چیزی حدود یک الی دو هفته برای هر کدام از فک هایتان باید زمان بگذارید. معمولا پزشک از شما میخواهد شب ها قبل از خواب از آن استفاده کنید تا در طی شب و هنگام خواب شما مجبور نباشید چیزی بخورید یا بیاشامید. به هرحال همانطور که گفته شد این روش زمان میطلبد و اگر شما مشکلی بااین موضوع ندارید میتوانید از همین روش استفاده کنید.
تفاوت این روش با روش قبلی در هزینه و میزان تاثیر آن است. بنابراین قبل از انتخاب روش، حتما خوب تحقیق کنید.

ولی نکته مثبت این روش هزینه آن است چرا که این روش هزینه کمتری دارد.

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟ همانطور که گفته شد بلیچینگ در دو روش انجام میشود که تعرفه هرکدام از این روش ها متفاوت است. همچنین بسته به میزان کاری که دندان های شما احتیاج دارد و میزان مهارت پزشک متخصصتان قطعا این هزینه متغیر خواهد بود. ولی میتوان گفت هزینه بلیچینگ چیزی حدود ۸۰۰ تا یک میلیون تومان است ولی باز هم نمیتوان به طور قطع مشخص کرد هزینه بلیچینگ دندان میتواند باشد.
ولی گفتنی است هزینه این روش نسبت به هزینه لمینت و کامپوزیت بسیار مناسب است.
بنابراین اصلا جای نگرانی نیست

بیمه کارت طلایی دندان پزشکی و تعرفه بلیچینگ

کارت طلایی دندان پزشکی نوعی بیمه است که در آن با پرداخت هزینه بسیار ناچیز، میتوانید دندان های خود را به واسطه آن بیمه کنید. این بیمه این امکان را به شما میدهد تا تمامی خدمات دندان پزشکیتان را با کمترین هزینه انجام دهید.
تخفیف هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟ درواقع تخفیفات این بیمه چیزی بین ۳۰تا ۷۰ درصد است و شما بسته به نوع خدماتتان میتوانید آن را دریافت کنید. بنابراین اگر نیاز به دریافت خدمات فوری دندان پزشکی دارید اصلا نگران نباشید.
کافیست از کارت بیمه طلایی دندان پزشکی استفاده کنید و از تخفیفات ویژه آن بهره مند شوید. بله هدف پا از ارائه این بیمه برداشتن باری از روی دوش مردم عزیزمان است چرا که این روزها گرانی و تورم تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی افراد داشته است . درواقع آرزوی ما لبخند زیبای شماست و ما برآنیم این لبخند را به همه مردم عزیزمان ایران هدیه دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *