هزینه بلیچینگ دندان, بلیچینگ, قیمت بلیچینگ دندان

در این مقاله قصد بر این است که به موضوع روش ها و هزینه بلیچینگ دندان بپردازیم. دندان ها عضو حساس بدن انسان هستند که درصورت عدم مراقبت خیلی زود تحت تاثیر قرار میگیرند و رنگ و ظاهر و سلامتیشان به خطر می افتد.

اولین چیزی که از دندان نظر را به خود جلب میکند رنگ دندان است.

رنگ اصلی دندان سفید است که اگر به خوبی مراقبت نشود خیلی زود تغییر رنگ میدهد و زرد میشود. حتی گاها با وجود مراقلت های فراوان و مسواک زدن و نخ دنوان کشیدن بازهم دندان ها زرد رنگ میشوند چرا که دندان ها همواره در معرض غذاها و نوشیدنی های مختلف قرار میگیرند و رنگ دانه های موجود درآنها روی دندان تاثیر میگذارند.
اما خب این آخر ماجرا نیست.

درست است که دندان ها خیلی زود زرد میشوند و تغییر رنگ میدهند ولی با علم امروزی که در اختیار بشراست میتوان رنگ دندان‌ها را به شکل اول برگرداند. این علم در راستای خدمات دندان پزشکی قرار دارد و با اسم بلیچینگ دندان معروف است. بلیچینگ از جمله خدمات دندان پزشکی است که در راستای زیبایی بشر قدم برداشته است و هر فردی میتواند با پرداخت هزینه‌ی آن از زیبایی آن بهره مند شوند.

و اما قسمت خوب ماجرا اینجاست که این خدمات جز طرح تخیف کارت طلایی دندان پزشکی قرار دارد‌. بنابراین اگر میخواهید از این تخفیف ویژه و نجوه انجام بلیچینگ دندان اطلاعی داشته باشید با ما همراه باشید.

بلیچینگ دندان چیست ؟

هماطنور که گفته شد عوامل مختلفی میتوانند روی دندان تاثیر بگذارند و موجب تغییر رنگ آن شوند. اما این تغییر رنگ به گونه ایست که با روش های خانگی و مسواک زدن حل نمیشود.
تنها راه سفید کردن دندان مراجعه به دندان پزشک است تا با روش های اصولی و علمی دندان هارا کاملا سفید و مرواریدی کنند. درواقع به عمل سفید کردن دندان توسط دندان پزشک بلیچینگ میگویند.

رابطه ارتودنسی با بلیچینگ دندان چیست؟

درواقع ارتودنسی به منظور مرتب کردن دندان ها صورت میگیرد به طوری که روی دندان ها سیم کشی میشود تا به مرور و با فشار ضعیف و مداومی که سیم ها به دندان ها وارد میکنند، به نرور زمان مرتب در کنار هم قرار بگیرند. اما متاسفانه سیم کشی های ارتودنسی باعث میشوند که دندان ها به خوبی مسواک نشوند و ذرات غذا و رنگ دانه ها روی دندان ها باقی بمانند، بخصوص اگر کسی در طی درمان ارتودنسی به خوبی بهداشت دهان و دندان را رعایت نکند، این‌ تغییر رنگ مشهود خواهد بود. بنابراین اکثر افرادی که مدت طولانی ارتودنسی داشته اند، پس از برداشتم سیم ها لازم است حتما بلیچبنگ انجام دهند تا دوباره سفیدی و زیبایی را به دندان های خود باز گردانند.

چه عواملی موجب تغییر رنگ دندان میشوند؟

همانطور که گفته شد انسان نیاز دارد که روزانه بخورد و بیاشامد. بنابراین دندان ها همواره در معرض انواع غذاها و ندشیدنی ها قرار میگیرند و از آنجایی که غذاها و نوشیدنی ها سرشار از رنگ دانه هستند به مرور زمان این رنگ دانه روی مینای دندان تاثیر گذاشته و موجب تغییر رنگ آن میشوند.

حال اگر میخواهید بدانید دقیقا چه چیزایی ممکن است موجب تغییر رنگ دندان میشود با ما همراه باشید:

غذا و نوشیدنی ها

برخی از غذا ها و نوشیدنی هایی که میخوریم عملا ترکیباتی دارند که موجب تغییر رنگ دندان ها میشوند. مثلا چای و قهوه و شراب از این دسته نوشیدنی ها هستند.

سیگار و قلیون

دخانیات از آن دسته مواد هستند که مستقیما تاثیر بسزاییدر تغییر رنگ دندان ها دارند به طوری که قطعا متوجه شده اید افراد سیگاری دندان های بسیار زردی دارند.

افزایش سن

به مرور زمان و با افزایش سن کم کم مینای دندان ساییده شده و از بین میروند. وقتی مینای دندان از بین رود لایه زیری دندان خودش را نشان میدهد. این لایه عاج نام دارد که اتفاقا زرد رنگ هم هست

برخی داروها

جالب است بدانید مصرف برخی داروها از جمله آنتی بیوتیک ها و آنتی هیستامین ها و حتی ویتامین ها میتوانند موجب تغییر رنگ دندان ها شوند

فرآیند بلیچینگ دندان

در کل بلیچینگ دندان به دوروش انجام میشود. روش اول خانگی است و روش دوم مطب
به طوری که بسته به شرایط دندان های شما و یا عمقی و سطحی بودن آن، پزشک روشی را برای شما تجویز میکند.

البته گاهی ممکن است پزشک هردو روش را برای شما در نظر بگیرد به طوری که پس از درمان در مطب، ادامه روند درمان را درخانه طی کنید.

بلیچینگ خانگی

در ابتدا دندان پزشک از دندان هایتان قالب گیری میکند.
طی جلسه بعدی قالب هارا به شما میدهد و به همراه آن ماده هیدروژن پروکساید با درصد های متفاوتی به شما میدهد.
سپس روش استفاده از آن را در خانه به شما میگوید.
به این شکل که از شما میخواهد مقداری از ماده را درون قالب قرار دهید و روی دندان هایتان بگذارید. سپس تایم استفاده از آن را نیز به شما خواهد گفت.

بلیچینگ دندانپزشک

در این روش دندان پزشک، یک مواد محافظتی رو لثه ها قرار میدهد سپس مواد مخصوصی را روی دندان میریزد و با تاباندن اشعه باعث فعال شدن مواد شیمایی موجود درآن میشود.
بااین روش دندان ها چنددرجه روشن تر میشوند.

هزینه بلیچینگ دندان و کارت طلایی دندان پزشکی

بسته به نوع روش انتخابی برای بلیچینگ دندان و حرفه ای بودن دندان پزشکتان این هزینه ها میتوانند متغیر باشند و باید حتما به کلینیک یا مطب مورد نظرتان مراجعه کنید تا متوجه شوید این هزینه دقیقا چقدر خواهد بود. اما به هرحال جای نگرانی نیست. بیمه کارت طلایی دندانپزشکی این امکان را به شما میدهد که هزینه بلیچینگ دندان هایتان را کاهش دهید. کارت طلایی دندان پزشکی ۳۰تا ۷۰درصد تخفیف را بر خدمات شما اعمال میکند. بنابراین با هر مقدار هزینه ای که دارید میتوانید به کلینیک های معتبر مراجعه کنید و ازاین تخفیفات بهره مند شوید. و همانطور که همیشه گفته ایم، هدف ما لبخند زیبای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *