لمینت دندان

هزینه لمینت دندان، بحث و دغدغه همه افرادی است که برای کارهای درمانی دندان هایشان هزینه های بالایی را متحمل شده اند. هر یک از ما روزانه مجبور هستیم که در جامعه و خانواده حضور داشته باشیم.

صحبت کنیم، بخندیم و ارتباط داشته باشیم.

در این میان دندان ها از اجزای اصلی صورت هستند که زیبایی مارا دوچندان میکنند. دندان زیبا و سفید، زیبایی را به دنبال خواهد داشت و دندان پوسیده و بدرنگ ظاهری ناخوشایند را به دنبال دارد.
درواقع اگر ما به هر دلیلی دندان زیبا نداشته باشیم باعث کاهش اعتماد به نفسمان خواهد شد و ممکن است حتی مارا منزوی کند به طوری که از اجتماع و خانواده فراری شویم.

اما این مطالبی که گفته شد در گذشته مشکل ساز بود و امروزه کمتر شاهد آن هستیم.

درواقع پیشرفت علم‌دندان پزشکی این امکان را به ما میدهد ک دندان هایمان را در هر شرایطی که هستند ترمیم و درمان کنیم و ازاین بابت مشکلی نداشته باشیم.

یکی از این راه های ترمیم که امروزه بسیار مورد استقبال قرار قرار گرفته است لمینت دندان است.

درواقع لمینت دندان یکی از روش های بسیار زیبا و کاربردی برای بخشیدن ظاهری بسیار زیبا به دندان هاست که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

اما قسمت خوب ماجرا آنجاست که هزینه لمینت دندان جز خدمات تخفیفی کارت طلایی دندان پزشکی است و افراد با هر سطح مالی میتوانند برای این دسته از خدمات اقدام کنند.

لمینت دندان چیست ؟

درواقع لمینت دندان روشی که در جهت زیبا سازی دندان مورد استفاده قرار میگیرد و جنبه درمانی ندارد.
به طوری که دندان پزشک یک لایه روی دندان ها قرار میدهد وآن را به شکل دلخواه تراش میدهد.
این لایه نازک است و هم رنگ و حتی زیبا تر از دندان است و از انجایی که قابل تراش شکل گیری است میتوان به کمک آن، دندان هایی مرتب و زیبا ایجاد کرد.
درواقع اگر بخواهید میتوانید لمینتی دقیقا هم رنگ دندان سفارش دهید و یا لمینتی کاملا سفید و روشن تر از دندان های اصلیتان سفارش دهید و همگی‌ اینها باب سلیقه خودتان خواهد بود.

انواع لمینت دندان

  • لمینت ونیر کامپوزیت
  • لمینت سرامیکی

لمینت کامپوزیتی چیست ؟

لمینت کامپوزیتی از کامپوزیت تشکیل شده است.

در واقع کامپوزیت همان موادی هستند که برای ترمیم و عصب کشی دندان مورد استفاده قرار میگیرند.

دندان پزشک کامپوزیت را در مطب میسازد و در یک جلسه رو دندان شخص قرار میدهد. این روش پرسرعت است و شخص در همان جلسه صاحب لبخندی زیبا و دندان هایی زیباتر میشود.
اما همانطور که گفته شد لمینت جنبه درمانی ندارد و بیشتر جنبه زیبایی دارد.

درواقع اگر رنگ دندان هایتان زرد است و شمارا آزار میدهد لمینت یکی از بهتدین راه های ترمیم است.

یا اینکه قیمتی از دندان هایتان شکسته و یا فاصله زیادی بین دندان هایتان است و باعث ناخوشایندی برایتان شده میتوانید از لمینت جهت ترمیم دندان هایتان استفاده کنید.

لمینت سرامیکی چیست ؟

در این روش از سرامیک یا یک لایه نازک چینی استفاده میشود. ساخت این لایه در آزمایشگاه صورت میگیرد و دندان پزشک نمیتواند آن را در مطب آماده کند.
این نوع لمینت زمان بر است و برخلاف لمینا کامپوزیتی طی چندروز ساخته میشود.
سپس بعد از ساخت دندان پزشک آنهارا به وسیله چسب مخصوص رو دندان میچسباند.
لمینت سرامیکی برخلاف لمینت کامپوزیتی در موارد بیشتری میتواند مورد استفاده قرار بگیرد یعنی گسترش استفاده آن برای مشکلات دندانی بیشتر است و البته که پر هزینه تر هم هست

انواع لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی در جنس ها و رنگ های مختلفی تهیه و ساخته میشود که در اینجا به توضیح برخی از آنها میپردازیم:

۱_ لمینت زیرکونیا

این لمینت از جنس کانی زیرکون است و دارای استحکام بسیار بالایی است ولی زیبایی کمتری به نسبت دیگر لمینت های سرامیکی دارد.

۲_ لمینت EMAX

این نوع لمینت دارای استحکام خوب تا متوسطی است و در کنار آن از زیبایی خوبی هم برخوردار است و افرادی که مشکل دندانشان حاد نیست میتوانند از آن استفاده کنند.

۳_ کریستالی یا فلدسپاتی

اما در این میان برخی افراد هستند که دندان هایشان مشکل چندانی ندارد و دندان هایی سالم و مرتب دارند. ازاین رو فرد فقط به هدف زیبایی از لمینت استفاده میکند. در چنین مواقعی لمینت های کریستالی یا فلدسپاتی بهترین گزینه هستند.

به هرحال قبل از هر اقدام و تصمیمی باید دندان پزشک خود مشورت کنید تا در این زمینه اطلاعات لازم را به شما انتقال دهد.

چه زمانی میتوان لمینت انجام داد

درواقع لمینت همیشه خوب نیست و اگر مناسب شما نباشد ممکن است باعث مشکلات بسیار زیادی شود.

پس حتما به پزشکتان مراجعه کنید و با مشورت اقدام کنید به طوری که اگر پزشکتان لمینت را برای دندان های شما مناسب ندید اصراری برای انجام آن نداشته باشید.

برای مثال اگر:

  • ضخامت مینای دندانتان کافی نباشد بهتر است از لمینت دندان استفاده نکنید
  • اگر در دندان ها نامنظمی بسیار زیادی باشد لمینت گزینه مناسبی نمیتواند باشد.

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان از آن دسته خدماتی است که هزینه بسیار بالایی دارد و بسته به نوع لمینت انتخابی شما و میزان تخصص دندان پزشکتان این هزینه متغیر خواهد بود ولی در کل هزینه بسیار زیادی خواهد داشت بنابراین اگر خودتان فکر میکنید لمینت برایتان الزامیست و دندان پزشکتان هم همین نظر را داشت میتوانید اقدام کنید.

کارت طلایی دندان پزشکی و تعرفه لمینت دندان

همانطور ک گفته شد لمینت دندان روشی پر هزینه است که هر کسی توان پرداخت آن را ندارد. ولی اگر برای دندان هایتان الزامیست که این روش را انجام دهید زیاد نگران هزینه های آن نباشید. چرا که کارت طلایی دندانپزشکی این امکان را برای شما مردم عزیزمان قرار داده است که تعرفه های دندان پزشکی شامل تخفیفات شگفت انگیزی شود.

این تخفیفات چیزی بین ۳۰تا ۷۰درصد است که بسته به نوع خدمات شما متغیر است.بله ما تمام تلاشمان را در جهت افزایش زیبایی شما انجام میدهیم اگر شما همانگونه که هستید زیبا هستید و نباید بگذارید احساسات منفی بر شما غلبه کند ولی به هرحال ما استوار بر هدفمان مانده ایم و همانطور که همیشه گفته ایم هدف ما لبخند زیبای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *