هیر فیلر

هیر فیلر یک روش موثر در رویش مجدد موها محسوب میشود که در این مقاله بدان پرداخته میشود. ریزش مو یکی از دغدغه های اصلی و مهم اکثر خانوم ها و آقایون است. چرا که مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد دارد و هرگونه آسیب و تغییر در آن باعث ایجاد یک حس ناخوشایند در افراد میشود. با این حال اکثر افراد تجربه مواجه شدن با ریزش مو را داشته اند. عوامل بسیار زیاد و متعددی ماننو استرس، بیماری، آلودگی آب و هوا، ژنتیک، تغذیه نامناسب و غیره تاثیر بسیار زیادی در ریزش مو دارند. از این رو مراقبت از مو و رویش مجدد آن ها ملزم رعایت عوامل زیادی است و قدری زمان بر و سخت است. در همین راستا روش های پزشکی وجود دارد که فرآیند رویش مجدد موها را قدری سرعت میبخشد. به همین دلیل ما در این مقاله به این روش ها اشاره میکنیم. پس چنانچه شما نیز درگیر ریزش مو هستید تا انتهای این مقاله با کارت طلایی همراه باشید.

 

تفاوت مزوتوراپی و هیر فیلر چیست؟

هیر فیلر و مزوتراپی از روش های موثر و مفید در کاهش ریزش مو و رویش مجدد موها محسوب میشود. اما این دو چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در روش تزریق فیلر، به همراه ویتامین ها و املاح معدنی موثر در رویش مو، هیالورونیک اسید هم تزریق میشود. این ماده در ماندگاری ویتامین ها نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. اما در روش مزوتراپی فقط ویتامین های لازم برای رویش مو به سر فرد تزریق میشود. از این رو میتوان نتیجه گرفت ماندگاری فیلر مو بیشتر از مزوترامی است. پس:

 • اولین و مهمترین تفاوت این دو روش در قیمت آن هاست. این دو روش دارای اختلاف قیمت زیادی نسبت به یکدیگر هستند.
 • ترکیبات این دو روش با یکدیگر متفاوت هستند.
 • هر یک از این دو ترکیب در ناحیه خاص و مشخصی از کف سر تزریق میشوند.

 

شباهت فیلر مو و مزوتراپی

در این بخش به شباهت هیر فیلر و مزوتراپی میپردازیم:

1_در هر دو روش برای تقویت و رویش موها یک سری مواد معدنی و ویتامین را به وسیله سرنگ به کف سر تزریق میکنند.

۲_هر دوی این مواد به صورت آماده توسط کمپانی های مختلف ساخته میشوند که به کف سر افراد تزریق میشوند.

۳_برای هر دو روش تنها یک جلسه کافی نیست. بسته به نیاز زیباجو ممکن است بین ۲ تا ۴ جلسه متغیر باشد.

۴_دقت داشته باشید که اگر مشکل داخلی نظیر بی نظمی هورمونی دارید این دو روش برای شما موقتی خواهد بود. از این رو لازم است ابتدا مشکلات داخلی خود را درمان کرده و سپس برای تزریق اقدام کنید.

 

مزایای مزوتراپی چیست؟

حال که تا حدودی به تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی آشنا شدید در این بخش به برخی مزایای مزوتراپی میپردازیم:

 • مزوتوراپی نسبت به تزریق فیلر از قیمت مناسب تری برخوردار دست.
 • تعداد جلساتی که برای مزوتراپی در نظر گرفته میشود نسبت به تزریق فیلر کمتر است.
 • این روش بدون درد و خون ریزی بوده و دارای تزریقی ساده و آسان است.
 • این روش هیچگونه عوارض جانبی نخواهد دلشت.
 • مزوتراپی در درمان ریزش، رویش مجدد و ضخیم شدن موها تاثیر بسزایی دارد.
 • در کوتاه ترین زمان شما میتوانید تاثیر مزوتراپی را در رویش مو ببینید.

 

هیر فیلر

 

مزایای هیر فیلر

هیر فیلر نیز دارای مزایای خاص خود است که در این بخش بدان اشاره میشود:

 • از آنجایی که در فیلر ماده ای چون هیالورونیک اسید وجود دارد شما میتوانید تاثیر آن را بر زیبایی و براق شدن موها ببینید.
 • شرایط موها به شکل قابل ملاحضه ای بهبود میابد.
 • در افزایش ضخامت مو، آبرسانی موها، کنترل ریزش و رویش مجدد موها تاثیر بسزایی دارد.

 

آیا تنها مزوتراپی یا هیر فیلر برای درمان موها کافیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد عوامل بسیار زیاد و متعددی در ریزش مو موثر هستند. عواملی چون مشکلات هورمونی، تغذیه، آب و هوا و غیره. از این رو اگر میخواهید مشک ریزش  موی خود را به طور ریشه ای حل کنید،  در کنار روش های درمانی چون هیر فیلر و غیره سعی کنید ابتدا دلیل اصلی ریزش موهای خود را به کمک یک پزشک متخصص شناسایی کنید. سپس در کنار رفع علت ریزش، شروع به درمان کنید. در این شرایط با تداوم و مدیریت، مشکلتان در کمترین زمان حل خواهد شد. اما اگر در ابتدا به طور ریشه ای به مسئله ریزش موهای خود نپردازید و فقط روش های درمانی نظیر مزوتراپی را دنبال کنید قطعا متضرر خواهید شد. زیرا نه تنها هزینه هنگفتی را متقبل شده اید بلکه پس از مدتی مجددا ریزش موهای شما آغاز خواهد شد.

 

چرا پیدا کردن علت ریز مو مهم است؟

در نهایت اگرچه هیر فیلر و مزوتراپی تاثیر بسیار زیادی در درمان ریزش مو دارند اما همواره آگاهی از  علت بیماری و درمان آن از اهمیت بالاتری برخوردار است. پس پیشنهاد میشود ابتدا به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و علت ریزش مو را شناسایی کنید. پس از آنکه علت اصلی را شناسایی کردید میتوانید در کنار درمان برای مزوتراپی و فیلر مو اقدام نمایید. چنانجه علت اصلی شناسایی شد درمان نیز به بهترین شکل خود صورت میگیرد. مثلا اگر علت اصلی ریزش موهای شما تغییرات هورمونی باشد پزشک برای شما داروی تنظیم هورمون تجویز میکند. سپس شما میتوانید در کنار مصرف داروهای خود برای تزریق فیلر نیز اقدلم کنید. از آنجایی که هورمون ها در حال تنظیم هستند، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در فیلر نیز کار خود را به خوبی انجام خواهند داد.

 

سخن آخر

اگر با وجود مطالب گفته شده همچنان بین هیر فیلر و مزوتراپی مردد هستید پیشنهاد میشود که این انتخاب را بر عهده پزشک خود بگذارید. درواقع پزشک با بررسی شرایط شما و علت ریزش و نیاز موها یک روش کاربردی و مفید و موثر را برای شما عزیزان تجویز خواهد کرد. پزشک میتواند با بدر نظر گرفتن شرایط و عوامل مختلف بهترین انتخاب را برای شما داشته باشد. پس اگر ریزش موی شدید دارید اصلا نگران نباشید. ابتدا علت اصلی ریزش موی خود را شناسایی کنید و سپس برای درمان اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *