کارت تخفیف دندانپزشکی

پر کردن دندان در دوران نوسنگی

برخی یافته ها نشان میدهند که در دوران نوسنگی مردم از علم دندان پزشکی خوبی برخوردار بوده‌اند. البته این ادعا بدون سند و مدرک نیست و کاملا اثبات شده است. درواقع اثرات پرشدگی دندان در مردی ۶۵۰۰ساله یافت شده است، این مرد که سنی حدود ۲۵تا۳۰ ساله داشته است بعد از کشف در سالها در موزه نگه‌داری شده است تااینکه طی آزمایشاتی متوجه شده‌اند که یکی از دندان‌های فرد داری شکستگی بوده است و توسط ماده‌ی عجیبی کاور شده است، با بررسی دقیق تر محققان به این نتیجه رسیده‌اند این ماده موم عسل بوده است که در آن زمان ازاین ماده برای پرکردن دندان استفاده میکرده اند.

درواقع موم عسل علاوه براینکه قدرت ذوب شدگی و نفوذ به تمام قسمتهای شکستی دندان را دارد خاصیت ضد باکتریایی نیز دارد بنابراین مردم دوران نوسنگی ازاین فناوری جهت پرکردن دندان استفاده میکرده‌اند، این امر نشان دهنده آن است که مراقبت و نگهداری از دندان‌ها در تمام دوران‌ها و جوامع مورد توجه بوده و همواره راهی برای ترمیم و درمان و مراقبت از دندان‌ها ارائه میشده که این قضیه کاملا اثبات شده است، این روایت مربوط به ۶۵۰۰سال پیش است ولی جالب است بدانید افرادی در عصر ما زندگی میکنند که به مراقبت از دندان‌هایشان اهمیت نمیدهند و گاها زردی و پوسیدگی و بوی بد دهانشان علاوه بر خودشان دیگران را نیز آزار میدهد حال شما اگر از آنها بپرسید دلیل عدم مراقبت آنها از دندان‌هایشان چیست قطعا هزینه بالای دندان پزشکی را بهانه میکنند در صورتی این دلیل کاملا بی مورد است چرا که در وهله اوا مراقبت از دندان ها یک امر شخصی است یعنی اگر شخصی به خوبی و با وسایل ساده از دندان هایش مراقبت کند این مشکل به مرحله دندان پزشکی و پرداخت هزینه نمیرسد بااین حال ما برآن شدیم این بهانه پیش پا افتاده افراد را نیز رفع کنیم تا دیگر بهانه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

بله، ما باارائه کارت طلایی دندانپزشکی هزینه های دندان پزشکی را از ۳۰تا ۷۰درصد کاهش میدهیم تا باری از مشکلات شما برداریم و در نهایت بهانه افراد بهانه جور را در زمینه عدم مراقبت از دندان‌هایشان را رفع کنیم تا قدمی نو در این زمینه برداشته باشیم.

پر کردن دندان

اکثر ما درگیر پوسیدگی دندان هستیم. گاها با وجود تمام مراقبت ها به دلایل گوناگون دندان‌هایمان دوچار پوسیدگی میشوند حال ممکن است دلیل این مشکل جنس دندان‌ ها باشد و یا عدم استفاده درست از مسواک و نخ دندان و یا انتخاب غلط در نوع خمیر دندانمان باشد به هرحال همگی درگیر این موضوع هستیم، اولین علائم آن میتواند لکه های سیاه روی دندان باشد و در مراتب بالاتر درد دندان باشد. ولی اگر شما میخواهید ازاین پیشروی این مشکل جلوگیری کنید بهتر است سالی دو مرتبه به دندان پزشک مراجعه کنید تا با عکس برداری و معاینه حرفه‌ای از هرخطر احتمالی پیشگری کنید.

بااین حال اگر دوچار پوسیدگی دندان شدید بهتر است سریع به دندان پزشک مراجعه کنید و در جهت رفع آن اقدام کنید. اگر این پوسیدگی فقط در قسمت مینا و آج دندان باشد با پر شدگی سطحی قابل درمان است، به شکلی که پزشک با برداشتن قسمت پوسیده ابتدا میکروبها و پلاک‌ها و قسمت خراب دندان را جدا میکند سپس با موادی مخصوص این قسمت را پر میکند اینطوری از پیشروی پوسیدگی دندان و رسیدن آن به قسمت نرم دندان و عصب آن جلوگیری میشود

عصب کشی دندان

گاه به دلیل عدم توجه و مراقبت این پوسیدگی دندان‌ها به قسمت نرم دندان (پالپ) و عصبی نفوذ کرده و موجب از بین رفتن آن میشود در این مرحله علاوه بر لکه های سیاه دندان درد شدیدی در دندان خود احساس میکنید این درد معمولا با خوردن شیرینی جات و یا آب سرد به خوبی قابل احساس است در واقع این درد گاها غیر قابل تحمل میشود و شما به دلیل عدم مراقبت خود مجبورد درد بیشتر و هزینه سنگین تری را پرداخت کنید.

در این شرایط دندان پزشو علاوه بر مینا قسمت نرم و عصب دندان را خارج میکند و با مواد مخصوص که معمولا کامپوزیت است این قسمت را پر میکند تا شما از درد راحت شویو و دندانتان کاملا حفظ شود.

مراقبت از دندان

سعی کنید در خصوص مراقبت از دندان‌هایتان کوشا باشید، پزشک مخصوص به خودرا داشته باشید و همواره از مشاورات وی بهره ببرید چرا که مزشکان بهترین و آسان ترین و کم هزینه ترین روش را جلوی پای شما میگذارند تا به خوبی از دندان‌هایتان مراقبت کنید. مثلا گاهی شما برای سفیدی دندان‌هایتان تصمیم به جرم گیری میگیرد ولی دراین خصوص پزشکاتان به شما توصیه میکند به جای این کار از بلیچینگ دندان استفاده کنید در این صورت بهترین روش جلوی پای شما قرار گرفته است و شما باخیال راحت خدمات مربوط به دندان پزشکی را انجام داده‌اید روشی که هیچ‌گاه از ان پشیمان نخواهید شد و درگیر خرج ها و هزینه‌های اضافی نیز نشده‌اید.

قطعا شنیده‌اید که پیشگری بهتر از درمان است سعی کنید سالی دوبار به پزشک مراجعه کنید تا با یک عکس برداری ساده خیال شمارا از بابت دندان‌هایتان راحت کند. خود را دوست داشته باشید به خودتان اهمیت دهید تا دیگران نیز شمارا دوست بدارند

هزینه‌های دندان پزشکی

این روزها با مشکلات اقتصادی ک همگی ما درگیر آن هستیم واقعا هزینه های دندان پزشکی قضیه مهمی است، چرا که از یک طرف دندان قضیه ساده و کم اهمیتی نیست که به راحتی از کنار آن عبور کنیم از طرف دیگر هزینه های این خدمات واقعا سرسام آور است و مردم ما ازاین قضیه بسیار نگران هستند، و از آنجایی که همگی ما باید باهم و به کمک هم این مشکلات را رفع کنیم تصمیم گرفتیم یک قدم هرچند کوچک در این زمینه برداریم.

در واقع با کارت تخفیف دندانپزشکی شما میتوانید علاوه بر کیفیت و زیبایی که از خدمات دندان پزشکی که به دندان های هدیه میدهید، هزینه بسیار ناچیزی را نیز پرداخت میکنید و این بهترین گزینه در این زمینه است. ارزوی ما لبخند زیبای شماست

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *