کارت تخفیف دندانپزشکی

دندان پزشکی علمی است که از قرن‌ها پیش مورد توجه دانشمندان و پزشکان و طبیبان بوده است، زیرا دندان یکی از اعضای حیاتی بدن است که در راس دستگاه گوارش انسان قرار دارد و سلامت سیستم گوارشی عمیقا بدان وابسته است ازاین همین نظر همواره نگاه خاصی به این علم بوده است و امروزه نیز یکی از بهترین شاخه های علوم پزشکی است که داوطلبان کنکور تجربی همگی سعی بر این دارند در این رشته مجاز شوند و از آنجایی که رشته بسیار کاربردی و در مقابل درآمد زایی است قبولی در آن بسیار سخت است و دانشگاه‌های علوم پزشکی به تعداد محدود دانشجو میپذیرند. از این رو در گذشته نیز دانشمندان با روش‌های مختلفی و طی سالیان دراز و آزمون و خطا و تجارب مختلف سعی در پیشبرد این علم مهم کرده‌اند.

حال آنکه این علم را در ایران میتوان به دو قسمت تقسیم کرد: یکی دوره‌ پیش از اسلام و دیگری دوره پس از از اسلام‌.

در دوره پیش از اسلام میتوان مطالبی در کتاب اوستا و پیشبردهایی در دانشگاه جندی شاپور اشاره کرد و در دوره پس از اسلام به دستاوردهای دانشمندان بنام و مشهوری مثل رازی، بوعلی‌سینا و … اشاره کرد چرا که این دانشمندان در کتاب های طبی خود همواره بخش هایی را به بهداشت و سلامت دهان و دندان اختصاص داده‌اند.

همینطور همواره ما به احادیث زیادی از پیامبر و دیگر امامان معصوم در خصوص بهداشت دهان و دندان برخورد کرده‌ایم. و این قضیه فقط مربوط به اسلام و ایران قطعا نبوده است و در دیگر کشورهای اروپایی نیز مورد توجه قرار داشته بطوری که حتی از مسواک هم استفاده میکرده‌اند. و پیامبران و امامان ما نیز مارا همواره به زدن مسواک تشویق کرده‌اند

مسواک؟!! بله مسواک

مسواک در آن زمان معمولا شاخه کوچکی از درخت سالوادورا پرسسکا بوده است که آن را به شبانه روز در آب میخواباندند تا الیاف آن از همدیگر جدا شوند. تحقیقات نشان میدهد چوب این درخت دارای موادی بی کربنات سدیم و اسید تانیک است که امروزه ثابت شده است این مواد برای لثه و دهان مفید است…

حال همه‌ی این مقدمه چینی ها گفته شد که در نهایت به این مسئله برسیم که امروزه با این همه پیشرفت علم و دانش و بهداشت و لوازم بهداشتی باز اشخاصی هستند که به سلامت دهان و دندان خود اهمیت نمیدهند و دندان‌هایشان پوسیده میشود، بوی دهانشان آزار دهنده است و یا از درد دندان رنج میبرند؟؟؟؟

بله قطعا الان افرادی هستند که از هزینه های سنگین دندان پزشکی شکایت میکنند ولی باید به این دسته از افراد گوشزد کنیم که رعایت بهداشت و دهان و دندان هزینه چندانی ندارد و اگر به هر دلیلی مشکلات پوسیدگی دندان و دیگر عوانل مخرب را دارند میتوانند با به همراه داشتن کارت طلایی دندانپزشکی از تخفیفات ویژه‌ای بهره مند شوند تا در نهایت خود و دیگران را ازاین ازار بزرگ رهایی دهند و اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که در عین مراقبت از دندان‌هایتان بازهم دوچار مشکل شده‌اید بازهم اشکال ندارد شما نیز میتوانید از این تخفیفات ویژه بهره‌مند شوید.

مسواک زدن

طبق تحقیقات انجام شده بهتر است روزی سه بار بعد از هر وعده غذایی دندان‌ها مسواک شوند تا تمام ذرات غذایی به جا مانده در لای دندان ها پاک شود و از تجمع پلاک ها در لابه لای دندان ها و در نهایت پوسیدگی دندان جلوگیری شود. ولی مسواک زدن دوبار در روزهم مفید است یک بار شب قبل از خواب و یک بار صبح و میتواند کافی باشد.

در کنار مسواک زدن استفاده صحیح از نخ دندان هم بسیار توصیه میشود پرا که معمولا لای دندان‌ها بخصوص دندان‌های آخر به وسیله مسواک به خوبی پاکسازی نمیشود و باید با نخ دندان تمام این ذرات پاک شوند تا از هرگونه احتمال پوسیدگی دندان جلوگیری شود. همینطور از هر فردی انتظاری میرود سالی دوبار به پزشک متخصص مراجعه کند تا در صورت احتمال بروز هر مشکلی پیشگری لازم به عمل آید.

در این میان انتخاب خمیر دندان مناسب و مفید مخصوص دندان‌هایتان نیز بسیار مهم است و در کنار آن استفاده از دهانشویه مناسب نیز پیشنهاد میشود. شاید بگویید این همه مراقبت لازم نیست و شایدن زیاده روی باشد ولی باید این را بدانید سلامت دهان و دندان میتواند سلامت کل سیستم گوارشی د حتی قلب را نیز تضمین کند و از آنجایی که شروع کننده سیستم گوارشی است اهمیت به آن ضروری است.

حال آنکه دندان جدا از سلامتی میتواند نقش بسیار بسیار بسیار زیادی در زیبایی شما داشته باشد و شک ندارم همگی ما حتما به این موضوع پی برده‌ایم که دندان سفید و یکدست و سالم و زیبا چقدر میتواند در زیبایی موثر باشد چه بسا فردی حتی اگر تمام ویژگی های زیبایی را داشته باشد ولی دندان‌هایش از زیبایی کافی برخوردار نباشد و یا سیاه و شکسته و نامرتب باشد و یا حتی اگر بوی دهانش احساس شود تمام زیبایی او زیر سوال میرود و قطعا همگی ما در طول زندگی به چنین موردی برخورد کرده ایم و این قضیه غیر قابل انکار است.

پس به سلامت و بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید، به موقع مسواک بزنید و نخ دندان بکشید از خمیر دندان و دهانشویه مناسب استفاده کنید و همواره از مراجعه و مشاوره دندان پزشک بهره ببرید تا زندگی زیبا و سالمی را تجربه کنید.

تاکنون اکثرا موارد در مورد جنبه علمی خواص مسواک زدن بوده حال به جنبه دینی و معنوی آن نیز نگاهی بیندازیم.

حضرت محمد (ص) میفرمایند:
در ابتدا دندان ها صاف و زیبا هستند که در پی خوردن و جویدن غذا آلوده میشوند و به تدریج بوی دهان دوچار تغییر میشود ولی وقتی که انسان مسواک بزند این فساد ها از بین میروند و دوباره دندان‌ها پاکیزه و تمیز میشوند.

پیامبر (ص): اگر برای مردم سخت نبود مسواک کردن را از واجبات قرار میدادم.

پیامبر(ص) میفرمایند: جبرئیل همیشه مرا زدن مسواک سفارش میکرد تا آنجا که فکر کردم مسواک زدن را واجب میکند.

طبق فرموده امام صادق مسواک زدن ۱۲فایده دارد:

_مسواک زدن نشانه پیروی از سنت‌ پیامبر است
_باعث پاکیزگی دهان میشود
_نور چشم را زیاد میکند
_خداوند را از ما خشنود میکند
_زیبایی و سفیدی دندان را به دنبال دارد
_باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان میشود
_باعث استحکام لثه میشود
_باعث افزایش اشتها میشود
_برای تقویت حافظه مفید است
_باعث از بین رفتن بلغم میشود
_در پیشگاه خدا حسنات انسان را زیاد میکند
_باعث خشنودی فرشتگان میشود

حال با تمام این تعاریف از خواص مسواک زدن و مراقبت از سلامت دندان ها چه از نظر علمی چه از نظر معنوی شاید دیگر بهانه‌ای در این زمینه و عدم مراقبت از دندان ها وجود نداشته باشد، و این تعاریف دربرگیرنده تمامی افراد جامعه است البته به جز یک دسته از افراد آن هم افرادی که از رفاه مالی برخوردار نیستند و بااینکه تا جایی که توانسته اند از دندان‌هایشان مراقبت کرده اند ولی به دلایل مختلف از جمله عدم تغذیه مناسب و عدم مراقبت به موقع و عدم مراجعه به موقع به پزشک دندان‌هایشان دوچار آسیب شده است.

ولی ما اینجا برای این دسته از افراد هم راه حل مناسبی داریم بله یک راه حل کاربردی که در اینجا مفتخریم کارت تخفیف زیبایی را به شما دوستان عزیزم معرفی کنیم. این کارت علاوه بر در دسترس قرار دادن پزشکان و متخصصان حرفه‌ای، استفاده از خدمات آنهارا نیز از ۳۰تا ۷۰ درصد کاهش میدهد و این یک خبر معرکه برای آن دسته افرادی است که توانایی مالی برای رسیدگی به دندان‌هایشان را ندارند که البته تعداد این دسته افراد کم هم نیست. آرزوی ما لبخند شماست

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *