هزینه ایمپلنت

زیبایی مفهومیست که هیچگاه نمیتوان تعریف خاصی از آن ارائه داد و این مفهوم از نظر هرفردی متفاوت است؛
چشم درشت یا کوچک، بینی کشیده یا گوشتی، لب‌های قلوه‌ای یا لب قنچه‌ای، اینها همگی میتوانند از نظر هرفرد زیبا باشند و نمیتوان تعریف ثابتی از زیبایی بیان کرد.

ولی گاهی برخی ویژگی ها پا را از حد معنا و مفهمون فراتر میگذارند و به یک تعریف ثابت تبدیل میشوند. مثلا زیبایی و مرتبی وسفیدی دندان ملاکیست که در همه افراد ثابت است و هیچگاه نمیتوان فردی را پیدا کرد که موافق دندان‌های نامرتب و زرد باشد.

بنابراین اگر به دنبال زیبایی واقعی هستید باید در پی پیدا کردن این مفاهیم ثابت باشیم و در جهت رفع عیب و ایرادات آن‌ها بکوشیم تا از زیبایی طبیعی و جذابی برخوردار باشیم.

حال فردی را در نظر بگیرید که دندان‌هایش بر اثر عوامل مختلف از بین رفته‌اند و ممکن است جای دندان خالی داشته باشد. قطعا این فرد از نظر همه‌ی افراد مختلف با سلایق مختلف دچار نقض زیبایی شده است.

حال چه میشود کرد؟ چه راه حلی وجود دارد؟
پیشنهاد امروز ما به شما ایمپلت دندان یا همان کاشت دندان است.

کاشت دندان چیست

کاشت دندان زمانی به کار می‌رود که فرد دندان خود را کامل از دست میدهد و ریشه دندان به همراه تاج دندانش را کامل از دست داده است. بنابراین هیج روشی پاسخ گو نیست چرا که ریشه ندان را که عنوان تکیه گاه را دارد از دست داده است.

حال این فرد با مراجعه به پزشک تنها راه پیشنهادی بجز دندان مصنوعی، ایمپلنت دندان است.

در این روش یک پیج از تیتانیم در لثه قرار میگیرد و به استخوان فک تکیه داده می‌شود بنابراین این پیچ نقش ریشه را و حتی گاها بسیار محکم تر از ریشه را بازی میکند. سپس تاج دندان یعنی همان قسمت بیرونی که قابل مشاهده است بر روی پیچ تیتانیومی قرار میگیرد. بنابراین این روش از طبیعی ترین روش‌ها و با دوام ترین روش ها محسوب میشود.

دو نوع روش ایمپلنت دندان داریم

روش دو مرحله‌ای که در یک جلسه پیچ یا پایه دندان جایگذاری میشود و بعد از حدودا ۳ماه فرد به دکتر مراجعه کرده و تاج دندان را بر پایه نصب می‌کند.

روش تک مرحله ای که در همان جلسه پایه و تاج دندان باهم بر روی لثه قرار میگیرند. که البته روش دوم بسیار بهتر است چون در روش اول فرد باید در تمام مدتی ک پیچ در لثه‌اش جای دارد به خوبی از دندان خود مراقبت کند تا دوچار ورم یا عفونت لثه نشود.

و اما شاید برایتان سوال باشد که چرا باید کسی از روش دومرحله‌ای استفاده کند، مزیت این روش استحکام بیشتر دندان است چرا همجوشی بسیار بهتر و با کیفیت تری بین ریشه تیتانیومی و فک ایجاد میشود و تنها مشکل آن زمان طولانی بین ریشه گذاری و تاج گذاریست.

ولی به هرحال در انتخاب روش کاشت دندان باید از پزشک تخصص‌خود مشاوره بگیرید تا بهترین روش را به شما پیشنهاد دهند.

چرا ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزین دندان است

از آنجایی که دندان بدون ریشه ارزشی ندارد و در این روش ریشه گذاری با بهترین روش و بهترین جنس از تیتانیوم انجام میشود و محکم با استخوان فک مچ میشود بنابراین میتوان اطمینان حاصل کرد که بهترین روش است که اگر فرد بهداشت دهان و دندان خودرا به خوبی رعایت به راحتی تاپایان عمر فرد دوام دارد. گفتنی است میانگین عمر دندان کاشته شده ۳۰سال است.

حال ازاین مطلب میتوان نتیجه گرفت هزینه ایمپلنت دندان هرچقدرم که باشد ارزش پرداخت دارد بااین حال باز افرادی هستند که یا توانایی پرداخت این هزینه را ندارند یا برای پرداخت این هزینه خساست به خرج میدهند ما حتی برااین دسته افراد هم راهکار داریم، این افراد کافیست از کارت طلایی دندانپزشکی استفاده کنند تااین هزینه بدایشان ۳۰تا۷۰درصد کاهش یابد که این شاید بهترین خبر ممکن برای این افراد است که به راحتی با هزینه کم از داشتن بهترین کیفیت دندان لذت ببرند.

هزینه کاشت دندان

این هزینه نسبت به مواد مورد استفاده، روش انتخابی،موقعیت مکانی مطلب پزشک، خود پزشک متخصص، تعداد ایمپلنت دندان، متفاوت است.

بنابراین ممکن است هزینه بسیار سنگینی را برای فرد داشته باشد. حال لذت زیبایی میتواند انقدر تحریک کننده باشد که فرد اقدام به کاشت دندان کند ولی هزینه‌ها به قدری سرسام آورند که همگی متوجه این فشار اقتصادی هستیم در این میان ما برآن شدیم که با دادن تسهیلات جهت رفع این موضوع اقدام کنیم کارت تخفیف دندانپزشکی از جمله این اقدامات است که افراد بااستفاده از آن میتوانند از تخفیف بالایی برخوردار شوند. درواقع امروزه راه‌های زیاد و آسانی برای داشتن لبخندی زیبا است فقط کافیست کمی دقت کنیم مسیرها جلوی پایمان قرار میگیرند.

ایمپلنت دندان چه موقع به خطر می‌افتد

  • کسانی که بیماری لثه دارند
  • کسانی که استخوان بندی ضعیفی دارند چرا که باید پیچ تیتانیومی با استخوان فک ترکیب شود
  • کسانی که به مقدار زیاد سیگار میکشند
  • اشخاصی که معمولا عادت به دندان قروچه دارند
  • خوردن الکل که معمولا موجب بیماری در لثه می‌شود

بنابراین سعی کنید قبل از استفاده از کاشت دندان این روش ناب و زیبا استفاده ازاین تخفیف شگفت انگیز، اگر درگیر اعتیاد به سیگار یا الکل هستید آن را ترک کنید و درجهت رفع بیماری دندان‌های خود اقدام کنید، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید تا فردی با لبخند زیبا باشید.

نکته: برخی افراد که داری استخوان فک ضعیف و یا لثه نازک هستند ممکنه است پس از کاشت دندان یک خط خاکستری رنگ از فلزات زیر دندان‌ها مشاهده شود، اگر شخصی هستید که روی این قضیه حساس هستید میتوانید از تاج سرامیکی استفاده کنید تااین مشکل حل شود.

نکته: مواد مورد استفاده در ایمپلنت بسیار مهم است ولی شما نیاز به تحقیق خاصی ندارید فقط سعی کنید از پزشک متخصص خود مطمعن باشید.

چند روش ایمپلنت وجود دارد

روش اندوستیل: در این روش یک سوراخ کوچک در لثه ایجاد میشود و پیچ تایتانیومی در آن فرو داده میشود و با استخوان فک مچ شده و کاملا محکم و کاربردی است.

روش تحتانی: این روش پیچ فقط تا زیر لثه فرو داده میشود و همانطور که مشخص است این روش اصلا خوب و کاربردی نیست و بسیار کم از این روش استفاده میشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *