کارت تخفیف دندانپزشکی

در چند سال اخیر برخی بااین شعار در شبکه های اجتماعی و دنیای فشن به پا خواسته اند که معتقدند انسان همانگونه که هست زیباست، یعنی اگر شخصی چاق است زیباست، اگر شخصی لاغر است زیباست، اگر شخصی بسیار بلند قد است زیباست، اگر شخصی بسیار کوتاه قد است زیباست، موی مشکی، موی بور، چشم رنگی، چشم قهوه‌ای، پوست سیاه و پوست سفیر همگی اینها زیبا هستند.

چرا که در گذشته ملاک زیبایی برای خانم ها موی بلوند با چشمانی رنگی و پوستی سفید و کمر باریک بود‌. شدید دلیل این انتخاب این بوده گه مدل های اولیه تاریخ دارای این ویژگی ها هستند. حتی امسال در تاریخ مدلینگ یک اتفاق عجیبی افتاده که یکی از برندهای جهانی از دختری که سندروم داون دارد استفاده کرده است با شعاد اینکه همگی ما زیبا هستیم.

ولی با همه این گفته ها هنوز هم یک چیزایی خارج از مد و فرهنگ است یعنی یک سبک است، یک قانون است.

مثلا دندان مرتب و سالم داشتن هیچوقت از مد نمی‌افتد و قرار نیست جز شعار همگی ما زیبا هستیم قرار بگیرد به طوری که دندان های نامرتب و زرد هم مد شود، چرا که این بحث جزئی از معنای زیبایی شناختی است و از واژه زیبایی جدا نشدنی است، کسی نمیتواند بگوید دندان زیبا و سالم ربطی به زیبایی ندارد، چرا که این یک اصل است و هیچکس نمیتواند منکر آن شود.

حال شخصی که به هر دلیلی دندان های نامرتب دارد و گاها بخاطر جنس دندان هایش دندان هایی زرد دارد باید چکار کند؟ ایا راهی هست؟ اصلا باید به دنبال راه چاره باشد؟ مگر همه ما زیبا نیستیم؟

اهمیت داشتن دندان های مرتب

از آنجایی که دندان دارای سهم عجیبی در زیبایی شناختی است و دندان های سفید و مرتب چشم هر بیننده‌ای را نوازش میدهد پس همواره باید به دنبال راه چاره ای برای مرتب کردن دندان هایمان باشیم.

اگر شما شخصی هستید که به هردلیلی دندان های نامرتبی دارید اصلا نگران نباشید، خداروشکر ما در عصری زندگی میکنیم که به زیبایی توجه زیادی شده بنابراین راه حل های زیادی نیز برای آن در نظر گرفته اند شما کافیست بخواهید زیبایی طبیعی را به لبخند خود برگردانید اگر چه همینطورهم شما زیبا هستید ولی سعی کنید این زیبایی را دوچندان کنید‌.

شما کافیست به دندان پزشک مراجعه کنید تا با معاینه دندان هایتان بهترین راه حل را به شما پیشنهاد دهد.

معمولا برای دندان های نامرتب به طوری که فک نیز درگیر باشد ارتودنسی پیشنهاد میکنند. یعنی اگر فکتان در جای درستی قرار نگرفته باشد و دو فک بالا و پایین درست روی هم نباشند و یا هر ایراد دیگری این مشکل کاملا قابل درمان است و فقط کافیست از ارتودنسی استفاده کنند.

تااین مشکل هرچه زودتر حل شود. ولی اگر دندان های شما به دلیل جنسشان زرد هستند و یااینکه جرم گرفته اند بازهم راه درمان هست. برای جرم میتوانید جرگیری انجام دهید و برای سفیدی دندان هایتان از بلیچینگ. بااین دو روش کاملا مشکلات دندان های شما حل میشود و لبخند زیبای شما زیبا تر میشود.

ولی اگر نگرلن هزینه های بالای این خدمات هستید باید به شما بگویم دراین مورد نیز اصلا نگران نباشید چرا که کافیست از کارت طلایی دندانپزشکی استفاده کنید تا هزینه های شما ۳۰تا۷۰درصد کاهش یابند

ارتودنسی چیست

الف) ارتودنسی ثابت

در این روش ارتودنسی به صودت ثابت تا مدت زمانی که پزشک متخصص تشخیص دهد روی دندان های باقی میماند.

۱) ارتودنسی سنتی

با شنیدن اسم ارتودنسی شاید اولین چیزی که به ذهن شما می‌آید سیم کشی های فلزی و براکت های فلزی است که روی هردندان قرار میگیرد است..

یعنی تصور عموم براین است که ارتودنسی فقط همین یک روش است و گاها برخی افراد به خاطر ظاهر آن ارتودنسی نمیکنند چرا که خب قاعدتا ارتودنسی نیز سختی های خودرا دارد علاوه بر ظاهر ناخوشایندی که ایجاد میکند تا مدتها درد زیادی را روی دندان هایتان احساس میکنید که البته با خوردن مسکن تا حدودی قابل کنترل است و پس از آن قضیه بهداشت نیز بسیار مهم است چرا که باید حتما روزانه زیر پلاکت ها را تمیز کنید وگرنه در مدت زمان کمی دندان هایتان دوچار پوسیدگی میشود‌‌ ولی این ویژگی ها مربوط به ارتودنسی سنتی و فلزی است

۲) ارتودنسی نامرئی

درواقع امروزه ارتودنسی نامریی نیز وجود دارد که از جنس سرامیک یا پلاستیک است.

در این روش ارتودنسی به سختی قابل مشاهده است و گویا یک لایه نازک روی دندان هاست و شاید فقط درخشش سیمی که ازاین لایه عبور کرده قابل مشاهده باشد‌. این روش دیگر حتی ظاهر ناخوشایند سیم کشی سنتی را ندارد و بنابر تشخصی پزشک و خواسته خودتان میتوانید ازاین روش استفاده کنید‌.

۳) ارتودنسی با براکت های لینگوال

یکی روش دیگر در ارتودنسی وجود دارد که براکت های لینگوال نام دارد. دراین روش براکت ها و سیم کشی ها همگی در پشت دندان قرار میگیرند و اصلا قابل مشاهده نیستند.

ب) ارتودنسی متحرک

همه این ارتودنسی هایی که از آنها نام بردیم جز دسته ارتودنسی ثابت هستند.
ولی وقتی بعد از مدت معین توسط پزشک ارتودنسی برداشته میشود باید برای مدتی باز هم فشاری روی دندان ها باشد تا شکل خود را از دست ندهند برای ای کار از ارتودنسی متحرک استفاده میکنند که بستگی به تشخیص پزشک چند ساعت درروز روی دندان ها قرار گیرد تا شکل دندان ها ثابت بماند.

بلیچینگ یا جرم گیری دندان

ولی اگر شما شخصی هستید که مشکل فک و نظم دندان را ندارید و فقط مشکلات با رنگ و جرم دندان هایتان است بازهم اشکالی ندارد برای شما نیز راه حل هست.

برای جرم گیری کافیست از پزشک خود بخواهید برایتان جرم گیری انجام دهد. این کار در یک جلسه توسط دندان پزشک صورت میگیرد که البته تشخیص دندان پزشک در این روش نیز بسیار مهم است.

ولی اگر دندان هایتان به شکلی است که رنگشان زرد شده و با مسواک و روشهای مختلف از بین نمیرد کافیست از بلیچینگ دندان استفاده کنید در این روش مواد مخصوصی را روی دندان هایتان قرار میدهند و با اشعه لیزر مواد شیمیایی آن را فعال میکنند تا دندانهایتان را طی زمان کوتاهی سفید کند. البته روش قالبی آن نیز وجود دارد که مواد مربوطه را به همراه قالب به شما میدهند که طی چند مرحله در خانه دندان هایتان را سفید کنید.
به هرحال راه‌های زیادی برای برگردان زیبایی طبیعی به صورتمان وجود دارد.

کاهش هزینه ارتودنسی و بلیچینگ با کارت تخفیف دندانپزشکی

هزینه های این خدمات در کلینک های مختلف متفاوت است چون همانطور که میدانید هرچقدر کلینیک مجهز تر باشد و پزشک متخصص حاذق تر باشد قطعا هزینه خدمات نیز متفاوت و بالاتر است. به هرحال جای نگرانی نیست شما باداشتن کارت تخفیف دندانپزشکی متوانید از تخفیف بسیار خوبی بهره مند شوید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *