کارت تخفیف دندانپزشکی

کامپوزیت از ماده ای به اسم رزین ساخته میشود که این ماده توسط دندان پزشک روی دندان ها قرار میگیرد به این شکل که دندان پزشک ماده را روی دندان میگذارد و براساس معیار های زیبایی شناختی آن را مرتب میکند به طوری که تمام عیب و ایرادها و نواقص دندان هایتان گرفته شود.

در این روش بر خلاف روش لمینت در یک جلسه توسط دندان پزشک صورت میگیرد. یعنی لازم نیست که قالب خاصی در آزماشگاه ساخته شود و تمامی مراحل در آن واحد روی دندان ها صورت میگیرد.

در این روش دندان پزشک با مهارت خاصی ماده رزین کامپوزیت را روی دندان حالا میدهد تا در نهایت دندان هایی زیبا و مرتب و بدون نقض داشته باشید و در نهایت با استفاده از لیزر این ماده روی دندان محکم میشود. معمولا کاپوزیت برای دندان های جلو استفاده میشود.

چرا که این دندان ها معمولا در معرض دید هستند و اگر نقصی داشته باشند کاملا دیده میشود.

قبل از کامپوزیت باید چه کارهایی انجام داد

درواقع قبل از کامپوزیت باید از دندان ها معاینه به صورت کامل انجام شود تا اگر نیاز به جرم گیری داشته باشند جرم گیری شوند چرا که قرار است یک لایه روی دندان ها قرار بگیرد پس اگر جرم یا پلاکی روی دندان ها باشد با کاور شدن دندان این جرم یا پلاک به مرور باعث پوسیدگی دندان ها میشود.

همچنین قبل از کامپوزیت دندان باید روی دندان ها اسید زده و خشک کنید. همچینین ایزوله کردن دندان ها یکی از کادهاییست که باید قبل از کامپوزیت انجام دهید.

یکی دیگر از اقدام هایی که باید قبل از کامپوزیت انجام دهید آماده سازی دندان هاست مثلا شاید لازم باشد لثه لیفت شود تا کامپوزیت قشنگتر روی دندان قرار بگیرد و بهتر خودرا نشان دهد.

سپس مرحله نهایی یعنی انتخاب رنگ کامپوزیتی که مشابه رنگ دندانتان باشد یعنی اگر کامپوزیت رنگش با دندان اصلی متفاوت باشد کاملا غیر طبیعی میشود و هرکسی با دیدن دندان هایتان فوری متوجه این قضیه میشود پس یکی از اقدامات مهم انتخاب مناسب رنگ کامپوزیت است.

و در نهایت استعداد و خبرگی پزشک در این زمینه مهم است تا دندان هایتان را به گونه ای کامپوزیت کند که زیاد برجسته نباشد تا کسی متوجه آن نشود.

البته گاها افرادی هستند ترجیح میدهند کامپوزیتشان خیلی برجسته باشد تا بیشتر خودرا نشان دهد و همگی اینها سلیقه‌ای است و شما میتوانید آن را با پزشک خود درمیان بگذارید تا باب میل شما خدمات رسانی کند

چند نوع کامپوزیت داریم

کامپوزیت دانه درشت

درواقع این نوع کامپوزیت اولین نوع کامپوزیتی شد که وارد دنیای دندان پزشکی شد که از مقاومت خوبی برخوردار است

کامپوزیت دانه ریزاین نوع کامپوزیت برخلاف دانه درشت مقاومت کمی دارد و زیاد مورد استقبال واقع نشده است

کامپوزیت هیبرید

این نوع کامپوزیت یک چیزی میان کامپوزیت دانه درشت و دانه ریز است.

یعنی اندازه دانه های آن حد وسط این دو نوع کامپوزیت است به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی دارد و معمولا پیشنهاد میشود از این نوع کامپوزید استفاده شود چرا که دندان ها به مرور دوچار سایش میشوند پس لازم است حتما از جنس خوبی از کامپوزیت استفاده شود.

اما به هرحال اگر شما شخصی هستید که اعتیاد به مواد مخدر دارید و یااینکه عادت دندان قروچه دارید بهتر است از کامپوزیت استفاده نکنید چرا که در اینصورت پول خودرا دور ریخته اید پس اگر لینگونه عادات غلطی را دارید حتما در ابتدا آن را ترک کنید سپس اقدام به ترمیم دندان هایتان کنید

بهترین نوع و برند کامپوزیت

اگر شما شخصی هستید که بسیار به جنس و برند کامپوزیت اهمیت میدهید که صد البته این بهترین کار است باید بهترین جنس و مارک آن را بدانید.

درواقع بهترین جنس و مارک آن آیکولار است.

که صد درصد قیمت این برند از کامپوزیت نسب به برندای دیگر خیلی بیشتر است. پس پیشنهاد میشود حتما سعی کنید از برندها و دکترهای متخصص برای ترمیم دندان خود بهره ببرید و اصلا نگران هزینه های آن نباشید .

چرا که مااین مشکل را نیز برای شما حل کرده ایم. کافیست شما از کارت تخفیف زیبایی دندانپزشکی که یکی از خدمات کارت طلایی است استفاده کنید تااین هزینه ها به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش یابد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *