خانواده یک‌میلیون و ۲۰۰هزار نفر از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از تیرماه زیر چتر بیمه طلایی درمان قرار می‌گیرند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم تجلیل از مجریان طرح ملی بیمه طلایی که در محل نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، با اعلام این خبر گفت:امسال صندوق بازنشستگی کشوری با پیروی از فرامین و دستورات مقام معظم رهبری درخصوص حل مشکلات درمانی مردم، بیمه طلایی افراد تحت تکفل بازنشستگان را از ۳ ماهه دوم اجرا خواهد کرد.

ایراندخت عطاریان درباره اجرای بیمه طلایی در سال‌جاری افزود: اواخر سال گذشته با اختصاص ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت، ایده ملی پیاده‌سازی‌ بیمه طلایی درمان به‌عنوان یک بیمه تکمیلی ارتقا یافته در سراسر کشور برای یک میلیون و ۱۵۰هزار بازنشسته کشوری محقق شد.

عطاریان حذف پرداخت وجه نقد، کاهش بوروکراسی و طی کردن مراحل اداری و حذف ارتباط مالی میان بیمار و پزشک را از مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح ملی عنوان کرد و افزود: گرایش‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته از بازنشستگان کشوری نشان هنده آن است که صندوق بازنشستگی کشوری در تحقق سرمایه‌ها و اهداف خود در بیمه طلایی درمان به نتایج و دستاوردهای مورد نظر رسیده و از طریق این خدمت جدید توانسته است بخش عظیمی از نیازهای درمانی بازنشستگان را تأمین کند.

وی با تقدیر از زحمات وتلاش‌های مجریان بیمه طلایی به‌ویژه کارکنان صندوق بازنشستگی کشوری وسازمان بیمه‌گر اظهار داشت: با حمایت دولت امسال ۱۹۰میلیارد تومان اعتبار در بودجه کل کشور برای بیمه طلایی ۲میلیون و۵۰۰هزار نفر از بازنشستگان وافراد تحت تکفل آنان اختصاص یافته است که این اقدام صندوق در راستای تأمین رفاه بازنشستگان و پاسخی به نیازهای درمانی این قشر فرهیخته محسوب می‌شود.

نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه‌ امسال دولت را مکلف کرده‌اند که مسئولیت بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و صندوق بازنشستگی کشوری را به‌عهده بگیرد. این نمایندگان در جلسه ۵خرداد‌ماه صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح را مکلف کردند تا به‌منظور اجرای بیمه درمانی تکمیلی بازنشستگان کشوری و لشکری اقدام لازم را انجام دهند. براساس مصوبه مجلس، صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند به‌منظور اجرای بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان کشوری و لشکری و عائله درجه یک تحت پوشش، اقدامات لازم را انجام دهند.

هزینه‌های مربوط به نسبت برابر، توسط بیمه شده، دولت و سازمان بیمه‌گر(صندوق بازنشستگی) تأمین می‌شود. بودجه‌ای که برای بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری در سال ۹۱هزینه شد، از محل اعتبارات ریاست‌جمهوری تأمین شد. رئیس‌جمهور در جلسه‌‌ تکریم از بازنشستگان وعده داد که ۱۰۰میلیارد تومان برای این کار اختصاص دهد، پس از آن صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که این بودجه صرفا یک‌بار و برای سال‌جاری درنظر گرفته شده است، ‌بنابراین قرار نیست که این بودجه در سال ۹۲نیز باردیگر در اختیار صندوق بازنشستگی کشوری قرار بگیرد تا به بیمه تکمیلی طلایی بازنشستگان اختصاص یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *