تعرفه دندانپزشکی

زیبایی دغدغه مردان و زنان امروز است، همانطور که همه شاهد آن هستیم روزانه مردان و زنان زیادی مخارج سنگینی برای داشتن ظاهری زیبا میپردازند. عمل‌های زیبایی مختلف، انوع آرایش‌ها و غیره و غیره همگی عواملی هستند جهت ارضا ذات زیبا پسند انسان.

اما همگی حتی آن دسته از افرادی که عمل‌های عجیب و غریبی رو صورت خود انجام می‌دهند ذاتشان زیبایی طبیعی را میپسندد چرا که اکثرا گاها ادعا میکنند زیبایی طبیعی دارند و هیچگونه دستکاری نکرده‌اند و این نشان ازاین موضوع دارد که همه افراد ذاتی ساده و اما زیبا پسند دارند.

حال یکی از عوامل بسیار مهم و کاربردی برای زیبایی صورت داشتن لبخندی زیباست که با داشتن دندان‌های سفید این امر کاملا سهل و آسان است.

و اما پیشنهاد ویژه امروز ما بلیچینگ دندان است.

بلیچینگ چیست

سفید کردن دندان ها به دو روش با لیزر و بدون لیزر(خانگی) است.

در روش با لیزر که در مطب و توسط دکتر متخصص و دندان پزشک صورت میپذیرد یک ماده سفید کننده و شیمیایی روی دندان ها قرار میگیرد و توسط لیزر این ماده را فعال میکنند در نهایت به دلیل خواص این مواد تمام لکه‌های دندان‌ها به صورت عمقی پاک میشوند.

ولی این به معنای از بین رفتن رنگدانه‌ها نیست بلکه به معنی خیلی کمرنگ شدن آنهاست، گفتنی است گاهی بدون لیزر هم این مواد فعال می‌شوند بنابراین صد در صد از لیزر استفاده نمیشود.

و اما در روش خانگی: که در آن از دندان‌های فرد در مطب قالب‌گیری صورت میگیرد سپس یک قالب شیشه‌ای و شفاف را درآزمایشگاه ساخته و به فرد داده می‌شود و مواد شیمیایی و سفیده کننده متناسب با درصد نیاز برای دندان‌های بیمار به وی داده می‌شود تا فرد به مرور زمان و استفاده خانگی از آنها استفاده کند و زردی دندان‌های خود را درمان کند.

ولی لازم بذکر است که این روش به اندازه روش لیزری بازدهی ندارد و بهترین گزینه استفاده از روش لیزری است حال در این میان افرادی هستند که بخاطر ارزان تر بودن هزینه درمان خانگی این روش را انتخاب می‌کنند ولی اگر این اشخاص از کارت طلایی دندانپزشکی مطلع باشند و اگاهی این را داشته باشند میتوانند بااستفاده ازاین کارت، هزینه را تا مقدار قابل توجهی کاهش دهند قطعا روش لیزری را انتخاب میکردند.

آیا بلیچینگ دندان می‌تواند مضر باشد

در جواب این سوال باید گفت تا به حال هیچ اثر بدی ازاین روش گزارش نشده است‌. فقط پزشک باید در هردو روش با استفاده از مواد خاصی روی لثه ها از آنها محافظت میکند و درنهایت دندان‌ها کاملا بااین دوروش سفید می‌شوند و هیچگونه اثر مخربی روی دندان‌ها اعمال نمی‌شود.

حتی دندان‌هاس حساس را نیز قبل از بلیچینگ بااستفاده از لیزر درمان کرده و سپس باخیال راحت ازاین روش استفاده می‌کنند‌.

بلیچینگ برای چه لکه‌هایی استفاده می‌شود

در واقع بلیچینگ برای انواع لکه‌ها کاربرد دارد ازجمله: لکه‌های زرد ارثی، لکه‌هایی که براثر خوردن چای به وجود می‌آیند، لکه‌هایی که بعد از برداشتن ارتودنسی بر روی دندان‌ها به وجود میایند، لکه‌های سفید روی برخی دندان‌ها و …

گفتنی است دلیل این لکه برداری قوی آن است که بلیچینک تا حدود ۶ لایه از دندان را پاک سازی میکند بدون اینکه کوچک ترین آسیبی به مینای دندان وارد کند.

درواقع این روش بهترین و مناسب ترین و بدون ضررترین روش برای سفید کردن دندان‌هاست چراکه هرگونه استفاده لاک سفیده کننده و روش‌های دیگر علاوه برااینکه پاسخگو نیست بلکه ممکن است آسیب‌های جدی به دندان وارد کند.

پس میتوانید با خیال راحت با مراجعه به پزشک متخصص ازاین روش ناب جهت زیبا سازی دندان‌هایتان استفاده کنید.

بلیچینگ دندان تا چه مدت دوام دارد

در صورت مراقبت از دندان‌ها تا یکسال و گاها بیشتر از یکسال دوام دارد و این تماما بستگی به خود فرد دارد که بعد از هروعده غذایی و یا بعد از خوردن چای و قهوه و این قبیل نوشیدنی ها باز زدن مسواک ذرات رنگ‌دهنده‌ را پاک کند بلیچینگ و مرواریدی بودن دندان‌های فرد تا بیشتر از یکسال هم باقی می‌ماند‌.

گفتی است افراد سیگاری اگر قصد ترک کردن سیگار را ندارند بیخود هزینه‌ روی دست خود نگذارند زیرا اگر بعد از بلیچینگ دوباره به کشیدن سیگار ادامه دهند نتیجه مطلوبی نمیگیرند و فقط هزینه‌ی اضافی رو متحمل شده‌اند.

مزیت‌های بلیچینگ دندان

  • زمان درمان آن بسیار کوتاه است
  • چندبرابر شدن سفیدی دندان
  • عاری از هرگونه حساسیت
  • عدم ایجادهرگونه مشکلی برای مینای دندان
  • طولانی بودن اثرات آن
  • عاری از هیچگونه دردی

بنابراین حتی افرادی که از درد میترسند می‌توانند یاخیال راحت ازاین روش استفاده کنند

هزینه بلیچینگ چگونه است

خب بااینکه بلیچینگ دندان یک روش کاملا کاربردی است هزینه‌ای که برای این درمان در نظر گرفته شده است در مقایسه با بقیه روش‌ها بسیار مناسب تر است بااین حال میتوان گفت هزینه قابل توجهی است که البته باافزایش تعدا جلسات درمانی این هزینه متغیر است.

برخی افراد برای اینکه زیر بار هزینه بلیچینگ نروند از لاک سفید کننده یا خمیر سفید کننده دندان و برخی روش ها که فقط و فقط جهت تبلیغ و فروش محصول است، استفاده می‌کنند که همین کار باعث از بین رفتن مینای دندان و درنهایت از بین رفتن دندان‌ها و خرج های هنگفت کاشت دندان را متحمل می‌شوند حال اگر این افراد با کارت تخفیف دندانپزشکی و نحوه استفاده از آن آشنایی داشته باشند این ریسک بزرگ را پذیرا نمی‌شوند‌.

با کمی درست فکر کردن همه ما متوجه درست بودن این قضیه می‌شویم که باافزایش آگاهی در جهت رفع نیاز‌هایمان میتوانیم بسیاری از هزینه‌های زندگی‌مان را کاهش بدهیم.

آیا لکه‌های خاصی وجود دارند که با بلیچینک حل نشود

  • آن دسته افرادی که دندانشان به واسطه تتراسایکلین تغییر رنگ پیداکرده اس
  • لکه‌های سفید نامنظم روی دندان ها
  • کسانی که بیماری فالکروزیس دندان دارند
  • کسانی که لکه‌هایی بر اثر ضربه روی دندانشان به وجود آمده است

آیا جرم های دندان هم با بلیچینگ درمان می‌شوند

جواب این سوال خیر است.

چرا که افرادی که مشکل جرم دندان دارند ممکن است دوچار التهاب لثه باشند. بنابراین یک الی دو هفته یبل از بلیچینگ باید جرم گیری کنند و سپس از بلیچینگ استفاده کنند.

آیا بلیچینگ محدودیت سنی دارد

جواب این سوال قدری پیچیده است بااینکه بلیچینگ برای انواع رده ‌های سنی مناسب است و اصلا مشکل آفرین نیست. ولی باید خاطر نشان کرد که چون pulp chamber تا ۱۶سالگی قابل رشد است بنابرابن بلیچینگ دندان تا قبل از ۱۶سالگی توصیه نمی‌شود چون ممکن است به پالپ صدمه وارد کنند و باعث ایجاد التهاب شود. بنابراین بهتر است افراد تا قبل از ۱۶سالگی از روش بلیچینگ برای سفید کردن دندان‌های خود استفاده نکنند.

امروزه لیزر بسیاری از بیماری‌ها از جمله مشکلات پوستی را درمان میکند، گاه جایگزین عمل‌های جراحی میشود و گاه بسیاری از درمان‌های سخت و طلانی را برای پزشکان اسان کرده است.

دندان پزشکی هم از این پیشرفت مستثنی نیست و برخی کارهای دندان پزشکی با لیزر آسان شده است. بلیچینگ یکی از مهم ترین این درمان‌هاست که اکثر مردم بخصوص خانم ها طرفدار این روش هستند که سفیدی دندان‌ها را تا بیش از یک سال تضمین میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *