بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان در تهران

مقدمه: ما در این مقاله قصد داریم بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان در تهران را معرفی کنیم بنابراین اگر قصد انجام کامپوزیت دندان دارید بهتر است در ابتدا این مقاله را مطالعه کنید. در واقع در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین کلینیک کامپوزیت در تهران، مطالبی درباره‌ی کامپوزیت دندان، تخفیف دندان پزشکی، بیمه دندان پزشکی و غیره ارائه خواهیم داد‌.

کامپوزیت دندان چیست ؟

داشتن لبخندی زیبا میتواند تاثیر شگفت انگیزی بر زیبایی داشته باشد. اگر چه در گذشته داشتن لبخند زیبا یک ویژگی ذاتی و ارثی بود، حال امروزه با کمک پیشرفت علم دندان پزشکی میتوان دندان هایی زیبا و در کنار آن لبخندی بی نظیر داشت. یکی از روش های اصلاح لبخند در علم دندان پزشکی استفاده از کامپوزیت دندان است. کامپوزیت دندان شامل یک ماده خمیری شکل است که دندان پزشک با بهره گیری از هنر و علم خود آن را روی دندان ها قرار داده و فرم میدهد تا درنهایت دندان هایی زیبا و منحصر به فردی را برایتان طراحی کند.

در نهایت پس از فرم دهی و قرار دهی مواد کامپوزیت روی دندان، با کمک نور آبی این مواد سفت و سخت میشوند. ولی همانطور که مشخص است این کار از حساسیت بالایی برخوردار است و باید زیر نظر پزشک متخصص ماهر و در بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان در تهران انجام شود.

انواع کامپوزیت

درواقع کامپوزیت همان ماده ای است که برای ترمیم پوسیدگی دندان ها به کار میرود. البته گفتنی است که از تخفیف کامپوزیت برای ترمیم دندان های جلو استفاده میشود و آن ماده سیاه رنگی که برای پر کردن دندان های آسیاب استفاده میشود آمالگام نام دارد. اما خب کامپوزیت هم دارای انواع مختلفی است که یک کدام از آن ها بسته به شرایط دندان ها، تشخیص پزشک و نظر بیمار انتخاب میشود. حال در اینجا به معرفی انواع کامپوزیت میپردازیم:

۱_کامپوزیت دانه درشت یا ماکروفیل

اگر چه امروزه از این مواد برای کامپوزیت دندان استفاده نمیشود ولی دانستن آن هم خالی از لطف نیست. ذرات این نوع کامپوزیت دانه درشت و چیزی بین ۱۰ تا ۱۵ میکرومتر است. اگر چه این نوع از کامپوزیت به دلیل دانه درشت بودن دارای استحکام زیادی است ولی پولیش آن کار سختی بوده و به همین دلیل از این نوع کامپوزیت استفاده نمیشود.

۲_کامپوزیت دانه ریز یا میکروفیل

اندازه ذرات این نوع کامپوزیت ریز بوده و چیزی حدود ۱۰۰ نانو متر است. اگر چه پولیش این نوع از کامپوزیت کار راحتی است ولی دارای استحکام کمتری نسبت به مورد قبلی دارد.

۳_کامپوزیت هیبرید، میکرو هیبرید، نانو هییرید

کامپوزیت هیبرید از نظر اندازه در دودسته تولید میشود. یک دسته در اندازه ۱۰ تا ۱۵ نانومتری تولید میشود و دسته دیگر در اندازه ۴۰ نانومتر تولید میشود. اما کامپوزیت هیبرید دارای دو زیر دسته نانو هیبرید و میکرو هیبرید است که اندازه ذرات آن کمتر از ۱۰۰نانومتر است. ویژگی بارز این دسته از کامپوزیت این است که به دندان ها در مقابل ساییدگی کمک میکند ولی با مرور زمان زیبایی اش را از دست میدهد.

۴_نانو کامپوزیت

ذرات کامپوزیت نانو در اندازه ۲۰ نانومتر تولید میشود. عموما از این کامپوزیت برای رفع نواقص و مشکلات کامپوزیت هیبرید استفاده میشود به طوری که به این کامپوزیت میکند تا در برابر سایش مقاومت کند. همچنین این سبک از کامپوزیت پولیش خیلی خوبی دارد و از آن برای ترمیم دندان های آسیاب استفاده میشود. به هرحال مواد کامپوزیت گران است و کامپوزیت و اصلاح دندان ها هزینه بالایی دارد بخصوص اگر به بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان در تهران مراجعه کنید این هزینه ها بیشتر هم خواهد بود ولی ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم که در خدمات دندان پزشکیتان تخفیف بگیرید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

تخفیف عصب کشی دندان

همانطور که گفته شد موادی که در عصب کشی و پر کردن سطحی دندان های آسیاب استفاده میشود کامپوزیت نیست بلکه ماده ای به نام آمالگام است که استحکام خیلی بیشتری نسبت به کامپوزیت دارد. به همین دلیل هزینه عصب کشی بالاست و افراد در پرداخت آن دچار مشکل میشوند. بنابراین برخی بیمه ها خدماتی ارائه میدهند که افراد بتوانند تخفیف عصب کشی دندان دریافت کنند.

تخفیف لمینت

لمینت عموما از جنس سرامیک است و از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین لمینت دارای ظاهری زیبا تر و ظریف تر بوده و در طی زمان تغییر شکل نمیدهد.  لمینت ها مانند صفحات برش خورده ای هستند و همگی این عوامل باعث برتری لمینت نسبت به کامپوزیت شده است. اما دو عامل سبب میشود که افراد در انتخاب بین لمینت و کامپوزیت دچار شک و ترید شوند. دلیل اول ارزان تر بودن هزینه کامپوزیت نسبت به لمینت است و دلیل دوم این است که در لمینت یک لایه از دندان تراشیده میشود و همین امر سبب میشود که لمینت عملی غیر قابل بازگشت باشد.

حال اگر کسی قصد انجام لمینت دارد ولی در پرداخت هزینه آن دچار مشکل است میتواند از تخفیف لمینت استفاده کند و این در حالیست که میتواند حتی به بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان در تهران مراجعه کند و از تخفیفات بهره مند شود.

کارت طلایی

تا اینجا به صورت مکرر به تخفیفات دندان پزشکی اشاره شد این در حالیست که بیمه ها، خدمات دندان پزشکی را تحت پوشش قرار نمیدهند. ولی در این میان مراکزی هستند که تمامی خدمات دندان پزشکی را تحت پوشش تخفیف قرار میدهند و این بیمه را با نام کارت طلایی ارائه میدهند. کارت طلایی چیزی مشابه بیمه های دولتی است با این تفاوت که تخفیفات شگفت انگیزی را بر تمامی خدمات زیبایی و دندان پزشکی اعمال میکنند. بنابراین اگر شما هم قصد انجام کامپوزیت دارید میتوانید به بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان در تهران مراجعه کنید و با ارائه کارت طلایی از تخفیفات ۳۰ تا ۷۰ درصدی آن بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *