مراحل جراحی بینی, هزینه عمل بینی

مقدمه، مراحل جراحی بینی : در مقاله قبل دلایلی مبنی بر عمل بینی گفته شد. همچنین درمورد عدم تخفیف بیمه درمانی برای عمل های زیبایی سخن به میان آمد.

مقاله پیشنهادی: ” تخفیف جراحی بینی و عمل بینی

همچنین گفته شد که گاه افراد مجبور هستند عمل زیبایی انجام دهند اگرچه ممکن است دلیل منطقی نداشته باشد ولی اگر کسی احساس خوبی به بینی خود نداشته باشد و از ظاهر آن خجالت بکشد ممکن است دچار افسردگی و کاهش اعتماد به نفس شود. شاید افسردگی و اعتماد به نفس در ظاهر به فرد آسیب نرساند ولی همین دو مورد میتوانند به شدت روح فرد را تحت تاثیر قرار دهند و روانش را بیمار کنند. با این حال متاسفانه هیچ اقدامی جهت تحت پوشش بیمه دولتی قرار دادن عمل زیبایی به خصوص عمل بینی صورت نگرفته است.

اما در این میان شرکت های خصوصی هستند که با ارائه کارت طلایی میتوانند در هزینه های شما تخفیفاتی را اعمال کنند.

معرفی مراحل جراحی بینی

۱_ مشاوره پیش از عمل

قبل از هر اقدامی لازم است در ابتدا به خوبی تحقیق کنید تا پزشک متخصص و ماهری را انتخاب کنید. چرا که هرگونه سهل انگاری در عمل بینی میتواند اتفاقات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
پس از اینکه پزشک را انتخاب کردید باید با گرفتن یک وقت قبلی برای معاینه و مشاوره به پزشک مراحعه کنید. در آنجا لازم است هدف خود را جهت عمل بینی با پزشک در میان بگذارید.
سپس معاینه به دقت صورت میگیرد و لازم است شما هر سوال و ابهامی که دارید را در این جلسه مطرح کنید. سپس دقیقا در مورد انتظارتان از فرم نهایی بینی تان مطرح کرده و به خوبی آن را شرح دهید. در این مرحله پزشک نیز در این مورد به شما مشاوره میدهد که تا چه اندازه میتوانید بینی تان را تغییر دهید و تذکر های لازم به شما داده میشود.

سپس از شما میخواهد از بینی تان عکس بگیرید تا با دقت آن را بررسی کند.

۲_‌ قبل از جراحی

در این مرحله فشار خون و ضربان قلب شما کنترل میشود. همچنین توسط متخصص بیهوشی معاینه میشوید و لازم است لیست تمام دارو های مصرفی و بیماری های زمینه ای خود را با پزشک و متخصص بیهوشی در میان بگذارید. سپس آزمایش خون و ادرار گرفته میشود و نتیجه نهایی برای جراحی اعلام میشود.

۳_ حین عمل

قطعا این عمل، عمل ساده ای نخواهد بود و با بیهوشی کامل شما انجام میشود.
در این جراحی، بینی کاملا شکافته میشود و اقدامات لازم جهت درمان انحراف و یا تراش استخوان و زیبایی صورت میگیرد.
در نهایت بعد از چند ساعت عمل اتمام میابد و بینی بخیه و گچ میشود.

۴_بعد از جراحی

گچی که روی بینی قرار میگیرد لازم است پس از یک هفته برداشته شود که قطعا برای انجام این کار لازم است به پزشک مراجعه کنید.
بینی در این دوران کاملا متورم و کبود است و لازم است تمام نکات مراقبتی را رعایت کنید.
در زمان مشخص شده باید تامپون و بخیه های بینی را بکشید تا به مرور زمان بینی به حالت عادی خود برگردد.

هزینه عمل بینی

در مطالب قبل مراحل جراحی بینی شرح داده شد. مشخصا چنین عمل حساس و زمان بری هزینه‌ کمی نخواهد داشت. به همین دلیل در اکثر کشور ها عمل های زیبایی جز گران ترین جراحی ها محسوب میشوند چرا که دقت فراوان میطلب و عمل بسیار حساسی محسوب میشود. این رو پرداخت هزینه عمل بینی از عهده هرکسی بر نمی آید. و مهم تر آنکه بیمه درمانی چنین عمل هایی را تحت پوشش قرار نمیدهد پس نمیتوان امید چندانی به تخفیف عمل بینی داشت. با این حال برخی شرکت های خصوصی تصمیم گرفته اند بخشی از این هزینه ها را تحت پوشش خود بگیرند.

بیمه کارت طلایی و تخفیف عمل بینی

بله گفتیم که برخی شرکت های خصوصی بخشی از هزینه های عمل بینی را تحت پوشش قرار میدهند. این ارگان ها با ارائه یک کارت تخفیف با عنوان کارت طلایی، شما را تحت پوشش خو قرار میدهند تا بتوانید مراحل جراحی بینی را با تخفیف انجام دهید. این‌ کارت مانند بیمه درمانی عمل کرده و هزینه های شما را کاهش میدهد. بنابراین اگر قصد انجام عمل بینی دارید ولی از‌ پس هزینه های آن بر نمی آیید، از کارت طلایی غافل نشوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *