هزینه روکش دندان

مقدمه: ابتدا این موضوع را عنوان کنیم که در این مقاله قصد بر پرداختن به هزینه روکش دندان و همچنین روش های کاهش هزینه دندانپزشکی را درایم، مانند بیمه کارت طلایی!  همانطور که میدانید تمامی عمل های زیبایی اعم از عمل بینی, پیکر تراشی, لمینت و غیره همگی دارای عوارض جانبی هستند و عدم آن اجتناب ناپذیر است.

ولی چیزی که درواقع اهمیت دارد افزونی محاسن آن نسبت به عوارض آن است. یعنی شما میتوانید با مراقبت و پیشگیری از خیلی از مشکلات جلوگیری کنید. روکش نیز که در اینجا میخواهیم درمورد ان صحبت کنیم ازاین قاعده مستثنی نیست.

به طوری که اگرچه معایبی دارد ولی با کنترل و مراقبت کاملا قابل پیشگیری و روشی کاربردیست.

ما در این مقاله سعی ذاریم از معایب و مزایای روکش  برایتان صحبت کنیم و در نهایت نتیجه گیری کنیم که ایا این روش روشی خوب و مطمعن هست یانه!

چرا روکش دندان انجام دهیم

خب در ابتدا باید بدانیم زیبایی این روش قابل انکار نیست. یعنی کسان که از این روش استفاده میکنند دندان هایی زیبا و جذاب خواهند داشت که توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند.

اما این روش فقط جنبه ی زیبایی ندارد بلکه تاحدود زیادی جنبه درمان نیز دارد.

یعنی کسانی که دوچار شکستگی دندان میشوند و یا فاصله بین دندان هایشان زیاد است و یا حتی ظاهر دندان هایشان زیبا نیست از این روش جهت جلوگیری از پیشرفت آسیب دیدیگی و ترمیم و درمان ان استفاده میکنند. از این رو میبینیم که دلایل زیادی جهت انجام این عمل زیبایی وجود دارد.

عوارض روکش کردن دندان

همانطور که گفتیم روکش دندان دارای عوارضیست که بسته به عوامل مختلفی روی میدهد.

این عوارض بسته به تخصص پزشک و نحوه مراقبت و بهداشت دهان و دندان شماست.

در ادامه به معرفی و توضیح برخی از آن عوامل میپردازیم:

۱-بروز عفونت

این عامل به مهارت متخصص پروتزی که برای روکش انتخاب کرده اید بستگی دارد. به طوری که پزشک شما قبل از انجام پروتز باید از سلامت و عفونی نبودن دندان هایتان اطمینان حاصل کند. به ایصورت که پس از معاینه دقیق تمامی عفونت هارا خارج کند. سپس به خوبی دندان هارا تمیز کند و پس از آن روکش را کار بگذارد. بااین کار از هرگونه عفونت جلوگیری میشود.

۲-حساسیت به روکش

گاهی روکش دنان موجب حساسیت و آلرزی میشود. این حساسیت بسته به جنس روکش است والبته در تعداد افراد کمی رخ میدهد.در صورت بروز چنین مشاهداتی متخصصان داروی ضد حساست تجویز میکنند و خیلی زود بیمار درمان میشود.

۳-پوسیدگی دندان

اپر پزشک شما تخصص کافی در این زمینه نداشته باشد ممکن است روکش را درست سرجای خوذش قرار ندهد, از این رو میکروب ها مواد غذایی میتوانند آزادانه به زیر دندان وارد شوند و پس از مدتی موجب بروز پوسیدگی شوند.

پس این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که متخصص خوب و کاربلد برای خدمات دندانی خود انتخاب کنید.

۴-عدم تطابق فک ها

روکش دندان باید دقیقا به اندازه دندان های خود فرد باشد و یا اگر هدف از روکش دندان اصلاح ارتفاع باشد, پزشک باید دقیقا این ارتفاع را تنظیم کند که از حالت استاندارد بلند تر یا کوتاه تر نباشد. چرا که در صورتی که کوتاه تر از حالت طبیعی باشد فشار زیادی به دندان ها وارد میشود و در صورت بلندی آن هربار روکش در لثه ها فرو میروند و موجب آسیب به لثه میشوند.

۵-لق شدن روکش

روکش دندان باید کاملا محکم باشد به طوری که هیچ گونه جابه جایی در آن رخ ندهد. اما اگر متخصص این کاررا به خوبی انجام نداده باشد ممکن است به مرور زمان لق شده و دوباره هزینه ی زیادی را متحمل شوید.

سوالاتی درمورد روکش دندان

۱- بهترین نوع روکش

درواقع درحال حاظر بهترین نوع روکش دندان که در بیشتر کشورها متداول است روکشی از جنس زیرکنیوم است. این روکش دارای درخشندگی بسیار و هچنین استحکام و دوام بسیار بالا است پس گزینه بسیار مناسبی برای روکش است.

۲- ماندگاری روکش دندان

درواقع عمر روکش دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد از این رو میتوان به عواملی چون: نحوه درست قالب گیری, جنس خوب و بادوام, مهارت و تخصص دندان پزشک و در نهایت نحوه مراقبت خود شخص نام برد. اما با این حال میتوان گفت عمر روکش چیزی بین 10 تا 20 سال متغیر است.

۳- آیا انجام روکش درد دارد

جواب این سوال خیر است. درواقع روکش دندان دردی ندارد.

۴- ایمپلنت بهتر است یا روکش

از آنجایی که هیچ چیز نمیتواند جای دندان اصلی را بگیرد و بهتر است که دندان افراد حفظ شوند. پس معمولا دندان پزشک سعی میکند دندان خود شخص را نگهدارد.پس میتوان گفت در شرایطی که میتوان دندان را نگهداشت, روکش دندان بهتر از ایمپلنت است.

هزینه روکش دندان چقدر است

روکش دندان تقریبا یکی از خدمات پر هزینه دندان پزشکی است. از این رو برخی افراد ترجیح میدهند به جای احیا و روکش, آن را بکشند. و این قضیه واقعا جای تاسف دارد. دندان یکی از مهمترین عوامل زیباییست پس چه چیزی باعث میشود که یک نفراز دندانش بگذرد و ان را بکشد!

بله پول! عمل تمام خوشبختی ها و بدبختی ها. با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی کشورمان به خصوص با شرایط کنونی کرونا و چندبرابری هزینه های مختلف واقعا مردم دیگر توانی برای پرداخت هزینه های زیبایی ندارند. حال اینکه خدمات دندان پزشکی علاوه بر زیبایی با سلامتی هم رابطه مستقیم دارد. پس راه حال نیست؟

بیمه کارت طلایی

خب از آنجایی که خدمات دندان پزشکی به ندرت تحت پوشش بیمه قرار میگیرد و همچنین افراد کمی تحت پوشش بیمه و بیمه تکمیلی هستند ما تصمیم گرفتیم بیمه کارت طلایی دندان پزشکی را اراعه کنیم.

این بیمه شامل حال تمامی افرادی که اقدام به دریافت آن کرده اند میشود. یعنی تمامی افرادی که تحت پوشش بیمه کارت طلایی قرار بگیرند میتوانند از تخفیف 30 تا 70 درصدی آن بهره مند شوند. خب این واقع یک خبر فوق العاده است و این طرح آمده است تا به تمامی افرادی که نمیتوانند هزینه های دندان پزشکیشان را گرداخت کنند کمک کند.

بله همانطور که همیشه گفته ایم: هدف ما لبخند زیبای شماست
پس با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *