هزینه روکش دندان

در این مطلب قصد بر این است که به موضوع مهم هزینه های دندانپزشکی از جمله هزینه روکش دندان بپردازیم. به نظر شما مهم ترین قست چهره یک فرد چیست؟ یا به اصطلاح دیگر چه چیزی در چهره یک شخص مهم ترین نقش را در زیبایی یدک میکشد؟ چشم؟ ابرو؟ بینی؟ رنگ پوست؟لب ها؟

موارد بالا اگر چه نقش مهمی در زیبایی دارند ولی قسمت مهم ناجرا اینجاست که هیچ شخصی در موارد فوق دستی نداشته و همگی اینها چیزاییست که به انتخاب خود شخص نبوده است.
بنابراین باید بپذیریم که هر فردی با هررنگ پوست و مدل چشم و ابروی و بینی زیباست و همین تفاوت ها زیباست.

چه بسا اگر همگی افراد شبیه هم بودند، چهره و زیبایی معنایی نداشت.  حال برمیگردیم سر سوال اولمان؛  چه چیزی در صورت نقش مهمی در زیبایی دارد؟

دندان، یکی از اجزای صورت است که افراد همواره در ارتباطشان با بقیه مجبور هستنو صحبت کنند و لبخند بزنند و دندان هایشان ناخوداگاه به نمایش گذاشته میشود. همچنین نمیتوانیم تاثیر شگفت انگیز دندان زیبا برروی صورت را انکار کنیم.

از آنجایی که زیبایی و سفیدی و سالمی و مرتب بودن دندان هایمان همگی به خود ما وابسته است بنابراین هرکسی وظیفه دارد در ابتدا با رعایت بهداشت دهان و دندان و درنهایت با ترمیم و مراقبت از آنها این زیبایی را حفظ کند.

روکش دندان چیست

در واقع روکش دندان، همانطور که از اسمش پیداست، ماده ای از جنس فلز یا سرامیک است که برای ترمیم و پوشاندن دندان های تخریب شده مکرد استفاده قرار میگیرد.
این روکش میتواند به خوبی از دندان در برابر آسیب و شکستن محافظت کند و با توجه به جنس و رنگش زیبایی را به دندان پوسیده شما باز گرداند.

روکش دندان چکاری انجام میدهد

روکش دندان برای پوشاندن و محافظت تاج دندان، روی دندان قرار میگیرد. این کار باعث تقویت و محافظت از دندان پوسیده و آسیب دیده و یا ترمیم شده میشود و علاوه براین باعث زیبایی و تغییر شکل و ردیف دندان ها میشود. پس تااینجا متوجه شدیم این روکش چه کارایی مهمی را میتواند داشته باشد.

انواع روکش ها

روکش ها میتوانند سرامیکی باشد و یا چینی باشند. باتوجه به اسمشان احتمالا متوجه شده اید که این نوع روکش از لحاظ رنگی میتوانند شبیه دندان افراد باشند و فقط باید پزشک تشخیص دهد از کدام طیف رنگ آن استفاده کند تا دقیقا مشابه دندان واقعی بیمار باشد تا کاملا طبیعی جلوه دهد.

اما به جز این موارد روکش های فلزی همچون آلیاژهای طلا وجود دارند و از آنجایی که از روکش های چینی و سرامیکی محکم تر هستند و رنگشان تیره است برای دندان های آسیاب که عقب تر هستند و جلوی دید نیستند مورد استفاده قرارمیگیرند.

چه زمانی روکش دندان نیاز است

۱_گاهی فرد برای ترمیم دندان پوسیده و آسیب دیده اش خیلی دیر به دندان پزشک مراجعه میکند.
بنابراین در این شرایط بخش زیادی از دندان فرد از دست میرود و پرشک مجبور است با مواد مخصوص این دندان را بازسازی کند ولی در این شرایط، دندان ترمیم و ساخته شده دوام چندانی ندارد و پزشک تشخیص میدهد که حتما از روکش دندان نیز استفاده کنید.

۲_از آنجایی که روکش یک لایه خارجی محسوب میشود منطقی است که بتواند از دندان ضعیف شما محافظت کند و از آن برابر شکستگی محافظت کند‌.

۳_گاهی دندان شخص دوچار شکستی و ترک میشود‌. در این حالت بهترین راه استفاده از روکش دندان است تا از دندان برای جلوگیری از پیشروی این شکستگی و ترک محافظت کند.

۴_گاهی دندان ها به دلایل مختلف ژنتیکی و یا عوامل دیگر دوچار بدرنگی و تیرگی میشوند و هیج راهی برای تغییر این رنگ ها نیست. در این صورت بهترین کار استفاده از روکش دندان است تا دوباره زیبایی را به دندان های فرد بازگرداند‌.

عمر روکش دندان چقدر است

درواقع اگر شما به پزشک متخصص و کاربلدی مراجعه کرده باشید باید از عمر طولانی روکش دندان اطمینان داشته باشید.

اما خب گاهی وقت ها روکش شل میشود آن هم به دلیل سهل انگاری خود فرد است.

چرا که در مرحله اول برای روکش و خدمات دندان پزشکیتان باید پزشک متخصص و کاربلدی را انتخاب کنید که کاملا اساسی عمل روکش را برابتان انجام دهد.

در مرحله بعدی بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است. شما باید حتما حداقل روزی ۲بار مسواک بزنید و نخ دندان اصولی بکشید.

و در مرحله سوم از خوردن خوراکی های سفت و محکم خودداری کنید. چرا که این شکل خوراکی ها ممکن است به روکش دندانتان آسیب برساند.

هزینه روکش هر واحد دندان

متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل شرایط سخت اقتصادی و تحریم های وارده بر کشورمان، هزینه های دندان پزشکی به شکل عجیبی بالا رفت که خب دور از ذهن نیست چرا که بیشتر اقلام مربوط به دندان پزشکی وارداتی هستند‌.

قسمت بد ماجرا اینجاست که خدمات دندان پزشکی جز عمل های زیبایی محسوب میشود بنابراین هر بیمه ای به آن تعلق نمیگیرد و فقط دارندگان بیمه تکمیلی میتوانند ازاین ازاین خدمات تخفیف بگیرند‌. هزینه روکش دندان نیز از این قاعده مستثنی نیست و تقریبا میتوان گفت هزینه روکش هر واحد دندان چیزی یک تا یک و پونصد میلیون تومان است. و خب این هزینه، هزینه کمی نخواهد بود.

بیمه کارت طلایی دندان پزشکی

همانطور که گفتیم متاسفانه هر بیمه ای شامل خدمات دندان پزشکی نمیشود.

اگر چه خدمات دندان پزشکی جز عمل های زیبایی محسوب میشود، ولی دندان عمل بینی نیست که واجب نباشد و عدم انجام آن مارا دوچار مشکلات جدی نکند یا پیکر تراشی نیست که افراد برای زیباتر کردن اندام خود به آن روی ببرند. دندان، خود خود واژه سلامتی است.  دندان، خود خود واژه زیبایی است.  کسی که دندان سالمی ندارد حتی سلامتیش هم به خطر می افتد. بنابراین باید به این قضیه توجه بیشتری شود.

اما چاره چیست؟

در شرایط کنونی و هزینه های بسیار بالا و سرسام آورد و احتیاج واجب هم وطنان عزیمان ما برآن شدیم که بیمه کارت طلایی را به شما عزیان هدیه دهیم. این بیمه میتواند در تمامی خدمات دندان پزشکی شما تخفیفات فوق العاده از را اعمال کند. این تخفیفات از ۳۰تا ۷۰درصد متغیر هستند و بنابر نوع خدمات دندان پزشکی، تخفیف ویژه ای را اعمال میکند.

بله همانطور که همیشه گفته ایم؛ آرزوی ما لبخند زیبای شماست. پس باما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *