یکی از مراقبت های مهم بدن بهداشت دهان و دندان است. درواقع دندان ها نقش بسیار بزرگی را در زیبایی به دوش میکشند‌.

سفیدی و مرتب و سالم بودن دندان ها یکی از عوامل مهم در زیبایی صورت است. چرا که ما روزا همواره مجبور به برقراری ارتباط از راه زبان و سخن گفتن هستیم و همینطور در طی روز بارها لبخند به لبها می‌آید‌.

از آنجایی که هنگام لبخند اولین چیزی که به چشم میخورد دندان است‌ پس میتوان نتیجه گرفت دندان زیبا تاثیر بسزایی در زیبایی دارند. حال آنکه برخی افراد به علت عدم رسیدگی و بهداشت دهان و دندان دوچار پوسیدگی دندان میشوند.

و اگر به موقع به آن هم رسیدگی نشود، پوسیدگی به عصب رسیده و شخص دندانش را از دست میدهد.

گاها دلیل از دست رفتن دندان میتواند تصادفات ک یا اتفاقات مختلف دیگری نیز باشد. به هرحال در هرصورت شخص دندانش را از دست میدهد.

دندان مصنوعی یا کاشت دندان

دندان مصنوعی

اولین راهی که ممکن است به ذهن هرکسی برسید دندان مصنوعی است.

دندان مصنوعی یکی از راه‌های آسان ک ارزان است که معمولا افرادی که توانایی مالی بالایی ندارند ازاین روش استفاده میکند.

در این روش بیمار به دندان پزشک یا دندان ساز مراجعه میکند و در مطب از دندان فرد قالب گیری میشود، سپس طی مدت معین دندان ها ساخته و تحویل فرد داده باشد. البته معمولا دندان ها تامدتی نیاز به ترمیم نیاز دارند تا به خوبی در دهان جای بگیرد.

علاوه بر آن فرد تا مدتها حین خوردن غذا اذیت میشود و شاید نتواند به خوابی کنترل دندان را داشته باشد.

و یا حتی ممکن است لثه و دهان فرد نسبت به مواد دندان حساسیت نشان دهند‌. به هرحال این روش مشکلاتی دار که باید به آنها توجه کنید‌.

کاشت دندان

در این روش فرد از کاشت دندان استفاده میکند. در این روش شخص پس از دست دادن دندان به دندان پزشک مراجعه میکند.

سپس دندان پزشک در لثه فرد شکافی ایجاد کرده و یک نوع فلز مخصوص را در لثه فرو میبرد تا به استخوان فک دندان محکم شود، سپس قسمت سفید یا همان آج دندان را روی پیچ سوار میکند‌. این روش یکی از کامل ترین و بروز ترین روش هاست که دندان کاشته شده کیفیت و دوامی مشابه و یا بهتر از دندان اصلی افراد دارد.

اما تنها عاملی که باعث میشود افراد این روش را انتخاب نکنند، هزینه بالای این روش است. چرا که هرکسی توانایی پرداخت آن را ندارد.

ولی به هرحال اگر شما میخواهید از دندان مصنوعی و یا از کاشت دندان استفاده کنید ما خبرهای خوبی برای شما داریم. شما میتوانید بااستفاده از کارت طلایی دندانپزشکی از تخفیف ویژه ای برخوردار شوید

دندان مصنوعی در دندان پزشکی یا دندانساز

همانطور که میدانید شما برای داشتن و ساخت دندلن مصنوعی هم میتوانید به دندان پزشکی مراجعه کنید و هم به دندان ساز.

حال شاید برایتان سوال باشد بهتر است به کدام یک مراجعه کنیم؟

دندان ساز شخصی است که این حرفه را به صورت تجربی آموخته و تحصیلاتی در این زمینه ندارد به طوری که پس از گذراندن آموزش های عملی پروانه کسب خودرا میتواند از وزارت بهداشت دریافت کند.

درواقع این روش از قبل از انقلاب رواج داشته و از آنجایی که بعد از انقلاب افراد زیادی به این حرفه مشغول بودند قانون اساسی در این زمینه تصمیم گرفت که پروانه کار نیز به این دسته افراد داده شود البته این پروانه با شرایط مختلفی به افراد داده میشود.

ولی دندان پرشک شخصی است که چندسال در دانشگاه تحصیلات عالیه را گذرانده و در این زمینه مطالعات زیادی را سطح دانشگاهی داشته.

و پس از فارغ التحصیلی و گذراندن دوره طرح خود فعالیت خودرا آغاز کرده است.

حال باتوجه به این شرایط احتنالا خودتان بتوانید تصمیم بگیرید که به کدامیک ازاین دو مراجعه کنید‌.

احتمالا برخی بخاطر تعرفه دندانپزشکی کمتر به دندان ساز مراجعه کنند ولی باید این را در نظر داشت که دندان بسیار عضو مهمی است و اگر باعث اذیت شما شود زندگی برایتان سخت میشود پس گاهی سعی کنید کیفیت را بیشتر در نظر بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *