ایمپلنت دندان

مقدمه کاشت دندان : همانطور که میدانیم ‌امروزه با وجود پیشرفت علم و فناوری و پیشرفت هایی که بشر کرده است ولی همواره بشر نتوانسته از پوسیدگی دندان جلو گیری کند. در واقع بشر به واسطه احتیاج مداومش به خوردن و آشامیدن به خصوص خوراکی های شیرین همواره دندان هایش را در معرض پوسیدگی قرار میدهد. حال اگر شخصی با وجود این حساسیت دندان ها از روش های بهداشت دهان و دندان هم استفاده نکند به زودی دوچار پوسیدگی دندان میشود و درصورت ادامه این‌روند دندان هایش را از دست خواهد داد. اما اگر این‌اتفاق افتاد و فردی دوچار پوسیدگی دندان شد و دندان هایش را از دست داد آیا این علم پاسخگوی این مشکل هست؟

و یا اصلا اگر شخصی طی حادثه ای دندان هایش را از دست بدهد آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟

اگر میخواهید به جواب این سوالات برسید در ادامه مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به هزینه کاشت دندان و راه های کاهش هزینه های دندان پزشکی نیز صحبت خواهد شد.

کاشت دندان چیست

این اصطلاح درواقع برای روشی مورد استفاده قرار میگیرد که در آن‌ ریشه دندان را به روش های خاصی جایگزین میکنند.

در واقع اگر کسی دندان خودرا به طور کامل از دست دهد، یک پایه را به طور دائمی و ثابت در استخوان فک شخص قرار میدهند و در ادامه یک تاج مصنوعی روی پایه قرار میدهند که این ساختار بسیار مقاوم و چیزی مشابه دندان و یا حتی محکم تر است.

مزایای کاشتن دندان چیست

ایمپلنت ها دقیقا مشابه دندان طبیعی افراد است. به طوری که رنگ و مقاومت و طراحی دندان ها کاملا مشابه دندان واقعی هستند و دقیقا به همان اندازه مستحکم و قابل استفاده هستند چرا که به خوبی در استخوان فک قرار میگیرند و یک راه حل اساسی محسوب میشوند.

جالب است بدانید که کسانی که از دندان مصنوعی استفاده میکنند دوچار اختلال در درست صحبت کردن هستند.

در واقع از آنجایی که دندان های مصنوعی در دهان ثابت نیستند فرد همواره باید نگهداشتن آنهارا در دهانش کنترل کند بنابراین فرد نمیتواند واضح و درست صحبت کند‌.

ولی ایمپلنت این‌مشکل را ندارد. دندان ها کاملا ثابت و محکم در دهان قرار گرفته اند پس در نهایت در نحوه صحبت کردن فرد اصلاح ایجاد میشود و این به خودی خود پوان مثبتی تلقی میشود.

همانطور که میدانید افرادی که از دندان مصنوعی استفاده میکنند هر نوع خوراکی را نمیتوانند بجوند چرا که دندان ها ثابت نبوده و در نهایت باعث ایجاد درد در لثه میشود.

ولی کاشت دندان این نقص را نیز برطرف کرده چرا که تاج های مصنوعی و ثابت به کار برده شده در این‌روش کاملا این مشکل را حل کرده و فرد میتواند هرنوع خوراکی را بجود.

این دندان ها با دلیل زیبایی و سفیدی ومرواریدی بودنشان زیبایی فوق العاده ای به لبخند شما میبخشند و در نهایت افزایش اعتماد به نفس را در پی خواهد داشت پس این علم علاوه بر تاثیر بر ظاهر بر روح و روان انسانی نیز تاثیر گذاشته و قابل احترام است.

و در نهایت پایداری و دوام این دندان ها بهترین و بزرگترین مزیت کاشت دندان است به گونه ای که اگر به خوبی از آنها مراقبت شود تا پایان عمر باقی خواهند ماند و تمام‌ نیاز های فرد را رفع خواهند کرد.

کاشت ایمپلنت

درصد موفقیت کاشت دندان

خب این شکل کارها درصد موفقیتشان به خیلی از عوامل بستگی دارد.

پس در نهایت موفقیت در کاشت دندان به عوامل مختلفی از جمله خبره بودن دندان پزشک، محل کاشت دندان و جنس مورد استفاده در امیپلنت بستگی دارد و اگر همه این عوامل درست بود موفقیت تا حدود۹۸ درصد تخمین زده شده است.

در نهایت اگر از دندان های کاشته شده به خوبی مراقبت شود تا پایان عمر دوام می آورند.

چه کسانی کاندید ایمپلنت دندان هستند

در واقع افرادی که سلامت عمومی دارند و هیچ مشکل جدی جسمی برای انجام عمل جراحی ندارند.

مثلا فرد باید بیماری قلبی یا دیابت که باعث خطر در انجام عمل های جراحی ایجاد میکنند نداشته باشد‌.

همچنین لثه های سالم و استخوان فک محکم با ارتفاع مناسب لازمه‌ی این عمل جراحی است.

همچنین افرادی که اعتیاد به سیگار دارند و یا اینکه بهداشت دهان و دندان خودرا رعایت نمیکنند کاندیدای مناسبی برای کاشت دندان نیستند.

پس قبل از کاشت دندان باید تمامی این عوامل را در نظر بگیرید تا مشکلی ایجاد نشود.

آیا بیمه کاشت دندان را پوشش میدهند

از آنجایی که کاشت دندان یک روش زیبایی محسوب میشود معمولا بیمه های درمانی آن را پوشش نمیدهند.

پس در نتیجه ممکن است بیمه های خیلی خاص و یا بیمه تکمیلی بتوانند بخشی از آن را پوشش دهند ولی در کل بیمه های درمانی این سبک از درمان ها را پوشش نمیدهند.

اما اگر کسی ناچار به کاشت دندان بود باید چکار کند؟

معمولا افرادی که اقدام به کاشت دندان میکنند، صد درصد دندانشان را از دست داده اند و علاوه بر از دست دادن زیبایی ظاهرشان، سلامتیشان را نیز از دست داده اند پس اگر اقدام به این کار کنند باید چه کنند؟

همانطور که احتمالا میدانید هزینه کاشت دندان بسیار زیاد است و هرکسی توانایی پرداخت کردن آن را ندارد اما راه حل چیست؟؟؟؟

کارت طلایی و کاشت دندان

همانطور که گفته شد گاها افراد مجبور به کاشت دندان هستند. ولی احتمالا توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارند.

بیمه های درمانی نیز این هزینه ها را پوشش نمیدهند.

اما با تمام این توصیفات ما برایتان خبر های خوشی داریم.

کارت طلایی دندانپزشکی این امکان را به شما میدهد که تمامی خدمات دندان پزشکیان را با تخفیفات ویژه و فوق العاده ای انجام دهید‌.

این تخفیفات شامل ۳۰تا ۷۰درصد از هزیته های دندان پزشکیتان هستند‌.

پس با آگاهی ازاین تخفیفات میتوانید با ثبت نام در کارت طلایی دندانپزشکی به این تخفیفات ویژه دسترسی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *