کارت تخفیف زیبایی

در قرن‌های گذشته شاید انسان تصور میکرد که دندان یک عضویه که غیر قابل جایگزین شدن است. یعنی اگر دندانی رو از دست دادی دیگر جایگزینی ندارد. و همین باعث شد آدم‌های زیادی طی دوران گذشته از یک سنی به بعد بدون دندان زندگی کنند. و این مشکل علاوه بر به خطر انداختن زیبایی افراد مشکلات زیادی را برایشان ایجاد میکرد. ولی کم کم با پیشرفت علم و فناوری انسان به این قضیه پی برد که اگر چه نمیتوان جایگزین طبیعی برای دندان داشت ولی میتوان ا دندان مصنوعی استفاده کرد و این شد که افراد پس از از دست دادن دندان خود از دندان مصنوعی استفاده میکردند که اگر چه نمیتوان گفت به خوبی دندان واقعی افراد است ولی از بدون دندان بودن خیلی بهتر بود و در حد رفع نیازهای افراد کاربرد داشت و این بسیار امید بخش بود. به طوری که حتی گاها افراد پولدار از دندان مصنوعی از جنس روکش طلا استفاده میکردند تا علاوه بر اینکه ثروت خودرا به رخ بکشند، جنبه زیبایی هم داشت و نیازهای معمولی افراد را برای جویدن رفع میکرد‌.

و شاید هنوز هم به یاد داریم شاید پدربزرگ یا مادر بزرگ شما از دندان طلا استفاده میکرده است. و اما امروزه با پیشرفت و علم و تکنولوژی علاوه بر روشهای خیلی متنوعی برای تریم و تنظیم و دندان ها، راه‌های بسیار زیادی جهت جایگزین دندان ها نیز وجود دارد به گونه‌ای ک حتی برخی روش ها به خوبی دندان خود انسان است و این یک سکوی پرتاب در علن و فناورط محسوب میشود‌.

ایمپلنت دندان

یکی از این روشها ایمپلنت دندان هاست که البته بیشتر افراد آن را به عنوان کاشت دندان میشناسند. روشی که در آن دندانی بسیار نزدیک به دندان خود افراد در دهان کاشت میشود. و افرادی که از رفاه مالی خوبی برخوردارند ازاین روش استفاده میکنند. اما خب تکلیف افرادی با رفاه مالی پایین چه میشود؟؟

ما برای این دسته افراد نیز خبرهای خوبی داریم درواقع با کارت طلایی دندانپزشکی میتوانید تمام خدمات دندان پزشکی خودرا با ۳۰تا۷۰درصد تخفیف انجام دهید‌. و این یعنی حتی شماهم میتوانید از روشهای مختلف جهت جایگزین کردن دندان‌هایتان استفاده کنید و از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرید.

دو روش برای ایملنت وجود دارد

۱) اندوسیتال

در این روش ایمپلنت را به داخل استخوان فک فرو میبرند و بعد پیجی را درون آن قرار میدهند و روی آن‌را پروتز یا اج دندان را قرار میدهند.
در این‌روش دندان در استخوان فک محکم میشود و عملکردی مشابه عملکرد دندان‌ را دارد

۲) روش شاب پریوستیال

در این روش ایمپلنت زیر بافت لثه و در بالا استخوان آرواره قرار میگیرد. همانطور که از تعریف آن مشخص است این روش بسیار روشی سطحی است و دوام آن بسیار بسیار اندک است. به همین دلل است که امروزه دیگر ازاین روش استفاده نمیشود‌ و افراد ترجیح میدهند حتی اگر شده یکم بیشتر هزینه کنند ولی از دندانی با دوام تر استفاده کنند و این کاملا منطقی است که این روش طرفدار نداشته باشد

روش ایمپلنت دندان

در این روش ابتدا باید فرد دندان مورد نطر را بکشد و سپس روی لثه جراحی انجام شود به طوری که مقداری از لثه برش داده شود ایمپلنت به داخل آن فرورود و به استخوان فک محکم شود. سپس پیچی از تیتانیوم خالص درآن قرار گیرد چرا که تیتانیوم بیشترین سازش را به دهان دارد و پس از آن اج دندان روی دندان قرار گیرد.

حال باید این را در نظر داشته باشیم که باید از تاریخ کشیدن دندان چند ماه گذشته باشد تا لثه آمادگی جراحی را پیدا کند و در موارد استثنا ممکن است به محض کشیدن دندان ایمپلنت صورت گیرد ولی همانطور که گفته شد در موارد نادر و شرایط ویژه این اتفاق می‌افتد‌‌.

همینطور باید در نظر داشت که همه افراد نمیتوانند ایمپلنت انجام دهند و باید دارای صد درصد ویژگی های مشخص شده باشند.

چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت انجام دهند

  • ۱) افرادی که اعتیاد به استعمال دخانیات دارند
  • ۲) افرادی که مشکلات لثه دارند و لثه‌یشان استحکام کافب ندارد
  • ۳) افرادی که از پوکی استخوان رنج میبرند چرا که ایمپلنت باید روی استخوان فک محکم شود‌ و اگر این استخوام استحکام کافی نداشته باشد پس منطقی است این جراحی به درستی صورت نمیگیرد.

و در آخر

بنابراین باید قبل از هرکاری به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با بررسی وضعیت دندان ها و لثه شما توضیحات لازم را گوش زد کند. چرا که ممکن است شما بدون هیچگونه چکابی شروع به ایمپلنت کنید و در اینصورت لعد ا مدت کوتاهی این جراحی نتیجه رصایت بخشی نداشته باشد و باتوحه به هزینه بالای این خدمات مقدار زیادی پول را از دست داده اید. ولی با آزمایشها و ویزیت درست و به موقع از سلامت جسمانی خود مطعن شوید و در جهت کاشت دندان اقدام کنید و اصلا نگران هزینه های بالای آن نباشید چرا که با کارت تخفیف دندانپزشکی این هزینه ها به مقدار قابل توجهی کاهش میابند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *