کارت طلایی

در واقع انسان به واسطه‌ی خوردن غذا، چای‌ و انواع نوشیدنی‌ها و حتی استعمال سیگار و مواد مخدر لایه‌ای زرد رنگ برروی دندان‌ها به وجود می‌آید که اگر به آن رسیدگی نشود به‌خصوص در افرادی که در بهداشت دهان و دندان کم کاری می‌کنند، باعث ضخیم و زردتر شدن این لایه و درنهایت بوی بد دهان می‌شود.

همچنین به مرور زمان باکتری‌های مضر نیز دراین لایه‌های زرد رنگ تجمع‌ پیدا می‌کنند و درنهایت دندان ها پوسیده می‌شوند.

به‌نظر می‌رسد برخی افراد به دلیل هزینه های بالای دندان پزشکی از جرم‌گیری امتناع می‌کنند ولی اگر افراد از کارت طلایی دندان پزشکی استفاده کنند این هزینه از ۳۰تا ۷۰ درصد برای آنها کاهش پیدا می‌کند.

در واقع کارت تخفیف دندانپزشکی برای زیباتر کردن لبخند افراد دست به اقدام زده است.

روش‌های جرم‌گیری

به طور‌ کلی دو روش برای جرم‌گیری وجود دارد؛

روش اول روش دستی است؛

برای افرادی که لایه‌ جرم کمی روی دندان‌هایشان را گرفته که در این روش دندان پزشک با یک ابزار به صورت دستی اقدام به جرم زدایی میکند.

روش دوم برای افرادیست که دیر اقدام به جرم زدایی دندان و استفاده از کارت طلایی کرده اند؛

این روش جرم زدایی توسط دستگاه انجام می‌شود که در آن پزشک به وسیله اسپری آب و دستگاه اقدام به جرم زدایی می‌کند به صورتی که دستگاه با ضربات مداومی جرم‌ها را جدا کرده و همزمان با اسپری کردن آب، جرم ها را شست وشو داده و دستگاه را خنک می‌کند

جرم‌گیری مفید است یا مضر

برخی افراد معتقدند جرم گیری باعث آسیب به مینای دندان‌ها و یا باعث لق شدن دندان‌ می‌شود، حال سوال اینجاست که این فرضیه درست است یا غلط؟

در واقع جرم گیری شامل برداشتن لایه‌ی زرد رنگ از روی دندان است و هیچ آسیب دیگری به دندان‌ها نمی‌رساند و اما این فرضیه از جایی نشات گرفته که افراد پس از جرم گیری، سردی و گرمی مایعات و غذاها را بیشتر احساس می‌کنند بنابراین تصور می‌کنند مینای دندانشان ضعیف شده ولی این تصور اشتباه است چرا که جرم باعث ایجاد لایه‌ی ضخیمی روی دندان شده و منطقی است اگر این لایه برداشته شود دمای مواد توسط دندان بیشتر و بهتر احساس شود.

پس میتوان با خیال راحت از کارت طلایی دندان‌ پزشکی جهت جرم‌گیری دندان استفاده کرد.

و اما تصور اشتباه درمورد لق شدن دندان‌ها به این دلیل است که جرم، فاصله‌ی بین دندان‌ها را پر می‌کند بنابراین پس از جرم گیری این فاصله‌ها دوباره باز شده و افراد تصور می‌کنند دندانشان لق شده‌است که صددرصد تصور اشتباهی است.

در ادامه مطلبی گویا تر در مورد خطر جرمگیری دندان را مطالعه میکنید؛

بهتر است بدانید جرم گیری دندان خطرناک نیست آن چه باید به عنوان خطر در نظر گرفته شود جرم می باشد زیرا وجود جرم بر روی دندان پوسیدگی های جدی را بر روی دندان ها ایجاد می کند و این امر به مرور می تواند به از بین رفتن کامل دندان منجر شود .

اگر چه برخی افراد باور دارند که جرم گیری دندان می تواند بافت دندان را از بین ببرد ولی این امر واقعیت ندارد. جرم گیری تنها راه درمان جرم دندان است و اگر در زمان مناسب اقدامی صورت نگیرد ممکن است منجر به هزینه های گزافی شود.

به طوری که اگر درمان جرم دندان در زمان مناسب صورت نگیرد با گذر زمان پوسیدگی های دندان جدی می شود و باعث بیماریهای لثه می گردد و باعث می گردد بیمار نیازمند درمان های بیشتری گردد. به همین دلیل سعی کنید در اسرع وقت اقدامات مربوطه را در نظر بگیرید .

برخی افراد اعتقاد دارند که بعد از جرم گیری دندان هنگام نوشیدن نوشیدنی های سرد و گرم دندان آنها تیر می کشد این امر در همه ی افراد دیده نمی شود و همچنین ممکن است ریشه در برخی بیماری های دهانی داشته باشد.

بنابراین اگر بعد از جرم گیری دندان دچار درد و یا هرگونه عارضه دیگری شدید آن را به جرم گیری دندان نسبت ندهید و برای بررسی مشکلات دندانی خود اقدامات جدی تری انجام دهید.

هزینه جرم گیری دندان

و اما هزینه جرم گیری دندان با توجه مقدار جرم گیری است که میخواهید انجام دهید متغیر است چرا که هزینه هر فک به صورت جد‌اگانه محاسبه می‌شود که البته با استفاده از کارت طلایی دندانپزشکی این هزینه به مقدار قابل توجهی کاهش میابد. البته تعرفه خدمات دندانپزشکی هر ساله متغیر است.

چند وقت یکبار دندان نیاز یه جرم گیری دارد

این مسئله بستگی به خود اشخاص دارد. چرا که گاهی فرد پس از جرم گیری دندان‌ها شروع به مراقبت از دندان میکند و دیگر نیازی به جرم گیری وجود ندارد ولی گاهی افرادی هستند که همچنان به روش گذشته خود ادامه می‌دهند و از کارت طلایی دندان پزشکی استفاده نمی‌کنند.

بنابراین جرم باعث زردی دندان‌ها و بوی بد دندانشان می‌شود و همین موضوع باعث اذیت شدن دیگران شده و فرد مجبور می‌شود هرچندوقت یکبار جرم گیری دندان را انجام دهد که در این صورت هم فرد بااستفاده از کارت تخفیف دندان پزشکی می‌تواند این هزینه‌ها را کاهش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *