جرمگیری دندان

جرم گیری دندان فرایندی است که به‌صورت روزانه و برای درمان بیماری های لثه‌ای و جلوگیری از تجمع جرم روی دندان انجام می شود.

مسواک زدن و شستشوی روزمره دهان فقط سطح رویی دندان را تمیز می کند اما فرایند جرم‌گیری نقاط عمیق تر را هم پاکیزه نگه می دارد. اگر دندانپزشکتان توصیه کرده فرایند جرم‌گیری یا پوشش ریشه انجام دهید، بهتر است معنی آن ها را بدانید و خودتان را برای آن آماده کنید.

برای جرمگیری دندان تعرفه های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع دندان ها و میزان جرم های دندان است. اگر قیمت جرمگیری دندان به مسئله ای مهم برایتان تبدیل شده است، باید بگوییم امروزه با وجود کارت طلایی میتوان هزینه های دندانپزشکی را به طور چشمگیر و قابل توجهی کاهش داد.

چرا روی دندان جرم بوجود می آید

بزاق دهان در حالت طبیعی دارای املاح بسیاری است که این املاح در قسمت هایی از دهان و دندان ها رسوب می کند . به مرور زمان مواد غذایی و میکروب های دهانی هم به این رسوبات اضافه می شوند.

این لایه های به وجود آمده در مراحل اولیه به راحتی قابل پاک شدن هستند اما با گذشت زمان به لایه ای سخت تبدیل می شوند که نیاز به مداخله و همکاری دندان پزشک لازم می شود. دندان پزشک در این مرحله دندان ها را جرم گیری می کند.

چه عواملی باعث افزایش جرم دندان میشود

  • خشکی دهان و کاهش در ترشح بزاق دهانی
  • وجود بی نظمی در قرار گرفتن دندان ها در کنار هم
  • استفاده از سیگار و دخانیات
  • استفاده ی زیاد از چای و قهوه
  • بالا بودن غلظت و چسبندگی آب دهان
  • استفاده نکردن به طور مرتب از مسواک و نخ دندان

آیا جرمگیری دندان موجب لق شدن دندان ها میشود

یکی دیگر از باور های غلط در مورد جرم گیری دندان ها این است که این کار باعث لق شدن دندان ها می شود. در صورتی که ایراد کار جایی دیگر است .

زمانی که جرم به مدت طولانی روی دندان ها قرار دارد باعث می شود که مقداری از استخوان های نگه دارنده ی دندان تحلیل بروند. اما به خاطر وجود جرم و چسبیده شدن دندان ها به هم این لقی احساس نمی شود اما بعد از جرم گیری دندان بیمار متوجه ی این لقی می شود.

البته این موضوع برای همه ی افراد اتفاق نمی افتد .زمانی که فرد دندان های سالمی دارد و زود تر جرم گیری را انجام می دهد این مشکل را نخواهد داشت و حتی از اینکه بوی بد دهان از بین رفته و صاحب دندان های تمیزی شده است بسیار خوشحال و راضی است.

کارت طلایی چگونه میتواند هزینه جرمگیری را کاهش دهد

کارت طلایی با ارائه خدماتی همچون کارت تخفیف دندانپزشکی و.. میتواند به مردم در کاهش تعرفه های پزشکی از جمله خدمات دندانپزشکی کمک بسیاری کند.

به این صورت که با ثبت نام کارت طلایی و دریافت کارت تخفیف میتوان با مراجعه به مراکز طرف قرار داد از 30 تا 50 درصد تخفیف دریافت کنند، این کارت ها قابلیت تمدید تا 5 سال را نیز دارند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *