هزینه ایمپلنت

همه چیز از پوسیدگی و خرابی یک دندان شروع میشود. بطوری که اگر دندانی پوسیده شود ولی به آن اهمیت داده نشود این پوسیدگی ابتدا لایه بالایی یعنی مینای دندان‌را خراب میکند کم کم همه‌ی آج‌را در بر میگرد و اگر باز هم به آن رسیدگی نشود یعنی شخص به پزشک مراجعه نکند و اقدام به پر کردن سطحی آن نکند کم کم این پوسیدگی ریشه را نیز در بر میگیرد وقتی ریشه درگیر شد یعنی اعصاب دندان نیز در حال پوسیدگی و خراب شدن است در این حال شخص باز هم فرصت دارد که به دندانش رسیدگی کند، چون ک اولا دندان درد شدیدی به شخص وارد میشود و شخص میتواند متوجه وخامت ماجرا شود دوما شخص میتواند با مراجعه به دندان پزشک، اقدام به عصب کشی کند تا از باقی مانده دندان خود محافظت کند. در غیر اینصورت یعنی در صورت عدم‌رسیدگی به دندان، و از بین رفتن کامل دندان مجبور به کشیدن آن خواهید شد.

که در اینصورت علاوه ظاهر ناخوشایند آن باعث مشکل در حرف زدن و مشکل در غذا خوردن شما میشود و این تنها مشکلات ظاهری آن است یعنی اگر در صورت از بین رفتن یک دندان، دندان های کناری آن نیز به مرور پوسیده میشوند و از بین میروند. و این یعنی عواقب بعد از آن که خیلی افراد به دلیل عدم توجه و مراقبت به آن مبتلا شده اند. پس راه حل چیست؟؟ چه باید کرد؟؟ از دندانی که افتاده چگونه مراقبت کنیم تا دیگر دندان ها به پوسیدگی مبتلا نشنوند؟؟

خب یکی از راه‌های موثر و مناسب که امروزه بسیار از آن استفاده میشود کاشت دندان است. بله هماهنطور که کاشت ناخن و کاشت مو و غیره و غیره داریم کاشت دندان هم داریم. در این روش آج دندان برروی پایه‌ای از یک پیچ تیتانیومی قرار میگیرد، که بااین‌ روش پیچ برروی استخوان فک محکم میشود بنابراین‌ دندانی محکم و با کارایی بالا برای شما ساخته میشود و میتواند به راحتی جای دندان اصلی را بگیرد.

حال مشکل ماجرا اینجاست که کاشت دندان هزینه‌ی سنگینی است و گاها شخص فقط مشکلش با یک دندان حل نمیشود و چند دندان را باید بکارد در اینصورت هزینه‌هایش سر به فلک میزند و همین موضوع سبب میشود افرادی نتوانند این هزینه هارا پرداخت کنند و یا حتی بنظرشان کار درستی نیاید این همه هزینه کنند ولی باید اطلاعتان برسانم اولا دندان یک عضو حیاتی بدن است و این امر بر همه مشخص است یعنی مگر میشود دندانی که هم باعث زیبایی میشود و هم سلامتی دستگاه گوارش و هم عانلی است برای خوب حرف زدن و درست غذا خوردن است مهم نباشد؟؟؟ پس دندان به اندازه کافی مهم حیاتی است و فقط اینجا مسئله هزینه های آن است که ما سعی کردیم این مشکل را نیز حل کنیم در واقع با کارت طلایی دندانپزشکی شما میتوانید هزینه های خودرا ۳۰تا ۷۰درصد کاهش دهید و این یک تخفیف معرکه اس که هر فردی میتواند از آن بهره ببرد.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یا همان کاشت دندان بهترین روش جایگزین برای دندان است چرا که بیشترین شباهت را به دندان طبیعی دارد و کارامد ترین روش است. و برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که یک یا چند تا از دندان های خودشان را در اثر اتفافات مختلف از جمله تصادف و … از دست داده اند. در اینصورت یک سوراخ در لثه ایجاد میکنند و یک پایه از جنس تیتانیوم را در آن قرار میدهند تا مستقیما به فک وصل شود تا محکم شود و بتواند خیلی خوب نقش ریشه را اجرا کند و بعد از آن آج دندان روی آن قرار میگیرد و یک دندان کاملا طبیعی برای شما ساخته میشود.

این روش بهترین جایگزین برای دندان های مصنوعی متحرک است چرا که دندان های مصنوعی متحرک علاوه بر کم کاربردی بودن آن بعد از مدتی باعث تحلیل رفتن لثه و استخوان فک میشوند. و علاوه بر همه اینا شخص هیچوقت به شکل صد درصد باآنها راحت نیست و نمیتواند هر غذا یا خوراکی را میل نماید و همچین ظاهر طبیعی را ندارد به طوری که معمولا اطرافیان متوجه مصنوعی بودن آنها میشوند. درواقع همین ضعف ها بود که سبب شد این فناوری پیشرف کند تاجایی که نزدیک ترین دندان به دندان واقعی بشر ساخته شود…

کاشت دندان برای چه افرادی میتواند صورت گیرد

کاشت دندان برای تمامی افراد قابل انجام است به شرطی که فرد دارای سلامت عمومی باشد و جنس و تراکم و ارتفاع استخوان فکش خوب و مناسب باشد و لثه های سالمی نیز داشته باشد و همچنین ترس خاصی از عمل جراحی نداشته باشد در اینصورت شخص میتواند به راحتی کاشت دندان انجام دهد

جالب است بدانید بسیاری از افراد به خصوص خانم ها حاضرند مبالغ بسیار زیادی برای کارهای دیگر بپردازند نظیر عمل کردن بینی، کاشت مژه، کاشت ناخن و اکستیشن و یاانوع لیزر ها و برداشتن خال و بوتاکس و ژل لب و انواع تزریق هایی که حتی واجب نیستند و صرفا افراط محسوب میشوند. ولی برای کاشت دندان و یا رسیدگی به دندان‌هایشان کوتاهی میکنند و این مسئله به شدت تعجب آور است‌ که زیبایی های غیر طبیعی ظاهری را به زیبایی طبیعی دندان ترجیح میدهند و آن هزینه‌ای را که باید در جهت زیبا کردن دندان خود خرج کنند که یک عضو حیاتی در بدن است آن را خرج کارهای غیر ضروری میکنند‌.

البته این دسته فقط دسته کوچکی از افراد جامعه را تشکیل میدهند. چه بسا افراد زیادی وجود دارند که میخواهند کاشت دندان انجام دهند ولی چون جز عمل زیبایی محسوب میشود بیمه را شامل نمیشود مگر اینکه در شرایط خاص و نیز داشتن بیمه تکمیلی این بیمه به افراد تعلق بگیرد تا مقداری از هزینه به شخص بازگردانده شود. بااین حال چون این شرایط بسیار خاص است کمتر افرادی میتوانند ازاین خدمات بهره‌مند شوند و چه بسیار افرادی که به خاطر هزینه های سنگین دندان پزشکی از رسیدگی به دندان های خود امتناع میکنند.

بااینکه میتوان گفت درآمد ماهانه یک دندان پزشک میانگین ۷۰تا۸۰میلیون تومان است ولی هیچ رسیدگی در جهت رفع مشکل افراد بی بضاعت صورت نمیگیرد. بااین حال ما بخاطر شرایط گفته شده دست به کار شدیم و تصمیم گرفتیم خدماتی را ارائه دهیم تا به تمام مردم به خصوص افراد بی بضاعت کمک کنیم تا در صورت نیاز به خدمات دندان پزشکی بتوانند علاوه بر داشتن انتخاب دندان پزشک و کلینیک معتبر از تخفیفات ویژه‌ای نیز بهره‌مند شوند این تخفیفات با داشتن کارت تخفیف زیبایی محقق میشود که به شخص کمک میکند ۳۰تا۷۰درصد از خدمات دندان پزشکی که دریافت میکند تخفیف بگیرد و از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *